​​​​​​​Dünya salgın, Türkiye ise işgal derdinde!

0
3330

Tüm dünyanın koronavirüs salgınına karşı mücadele ettiği bir dönemde Türkiye, Rojava’da işgal ettiği merkezlerin demografik yapısını değiştirmeye çalışıyor. İşgalci devlet, bugün de Serêkaniyê ve Girê Spî’ye çete ailelerini yerleştirdi.

Türk devleti, tüm dünyanın koronavirüs salgınına karşı mücadele ettiği bir dönemde dahi Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik işgal saldırıları ve demografik yapıyı değiştirme politikalarını sürdürüyor. İşgalci Türk devleti bugün, Doğu Guta, İdlib, Humus ve Halep’ten Cerablus’a getirdiği yüzlerce çete ailesini 19 otobüs ile Girê Spî’ye taşıdı.

Kentteki kaynaklar, otobüslerin Türkiye sınırları içerisinden Girê Spî sınırına getirildiğini ve daha önce kentten göç ettirilen halkın evlerine yerleştirildiğini belirtti. Kaynaklar ayrıca, Ehrar El-Şerqiyê ve El-Cebhe El-Şamiye isimli çete grubu üyelerinin ailelerinin iki gün boyunca kente taşınacağı bilgisini verdi.

Öte yandan işgalci Türk devleti ve çeteleri, daha önce her gün aralıksız bombaladığı Şergirak köyünden göç eden halka ait 20’yi aşkın evi iş makineleriyle yıktı.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here