​​​​​​​Newroz Kampı’ndaki yangında yaralanan 3 kişi daha yaşamını yitirdi

0
1762

Dêrik’teki Newroz Kampı’nda çıkan yangında 4 çocuk yaşamını yitirmiş 7 kişi de yaralanmıştı. Hastaneye kaldırılan yaralılardan 3’ü yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Cuma günü Dêrik kentinin kuzeyindeki Newroz Kampı’nda gaz sobasının patlaması nedeniyle yangın çıktı. Yangında 4 çocuk yaşamını yitirmiş, 7 kişi de yaralanmıştı. Bugün ise hastanede tedavi gören yaralılardan 3’ü tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Konuya ilişkin ANHA’ya bilgi veren Hesekê Halk Hastanesi Doktorlarından Enter Sino, şu bilgileri verdi, “Hastaneye getirilen yaralılarda 2’nci ve 3’üncü derecede yanık vardı. Tedavi sonrası yüzde 20 yanığı olan Mihemed Hamid taburcu edildi. Yüzde 12 yanığı olan Mihemed İlewi Sacir’in (35) sağlık durumu da iyiye doğru gidiyor. Yüzde 90 yanığı olan Fatma Mihemed, yüzde 80 yanığı olan Wedha Sacir’in tedavileri devam ediyor. Yüzde 90 yanığı olan Ehmed Hamid, yüzde 90 yanığı olan Sureya Hemud, yüzde 100 yanığı olan Muyeser Îlêwî ise bu sabah yaşamını yitirdi”.

Newroz Kampı Yöneticisi Dicle Mihemed, yaralılarının ilk tedavilerinin Dêrik’teki hastanelerde yapıldığını, ardından Hesekê’ye sevk edildiğini kaydetti.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here