12 işgalci cezalandırıldı

0
57

Gerillaların son 48 saat içinde gerçekleştirdiği 17 ayrı eylemde; 12 işgalci cezalandırıldı, 1 çadırı imha edildi, 1 delici kepçe ve 5 mevzi de darbelendi. HPG, eylemlerin şehit Robîn Avent ve Yıldız Şahin Botan’ın intikamı için gerçekleştiğini açıkladı.

HPG Basın İrtibat Merkezi, “Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki güçlerimiz, YJA Star öncülüğünde etkili eylemler yaparak işgalci Türk ordusuna hem ağır darbeler vuruyor, hem de Direniş Alanı’na yerleşmesine engel oluyor. Girê Cûdî’de her gün kayıplar veren Türk ordusu, bu kayıplarını gizleyerek kamuoyuna açıklamıyor. Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki güçlerimiz, son 48 saat içerisinde gerçekleştirdiği 17 ayrı eylemde; 12 işgalciyi cezalandırdı, 1 çadırı imha etti. Ayrıca 1 delici kepçe ve 5 mevziyi de darbeledi. Bu eylemler, Girê Cûdî Direniş Alanı’nda şehadete ulaşan fedai YJA Star militanları Robîn Avent ve Yıldız Şahin Botan yoldaşlarımızın intikamı için gerçekleştirildi” dedi.

HPG, gerilla güçlerinin gerçekleştirdiği eylemler ve Türk ordusunun saldırılarına ilişkin şu ayrıntıları paylaştı:

Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi;

31 Temmuz saat 04:40’ta Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler vurularak darbelendi.

31 Temmuz saat 08:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’nda mevzinin içine girmeye çalışan 1 işgalci suikast taktiği ile vurularak cezalandırıldı.

31 Temmuz saat 09:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’nda mevzi yapmaya çalışan işgalciler suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

31 Temmuz saat 14:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler hareket geçtiğinde vurularak darbelendi.

31 Temmuz saat 15:40’ta Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalcilere ait 1 mevzi ağır silahlar ile vurularak darbelendi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

31 Temmuz saat 16:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler hareket geçtiğinde orta otomatik silahlar ile vurularak darbelendi.

31 Temmuz saat 16:50’de Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalcilere ait 1 mevzi ağır silahlar ile vurularak darbelendi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

31 Temmuz saat 17:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki bir tepenin zirvesine çıkmaya çalışan işgalciler sabotaj taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 3 işgalci cezalandırıldı.

31 Temmuz saat 18:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler harekete geçtiğinde suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

1 Ağustos saat 06:50’de Girê Cûdî Direniş Alanı’nda teleskop ile gözcülük yapan 1 düşman keskin nişancısı suikast taktiği ile vurularak cezalandırıldı.

1 Ağustos saat 08:15’te Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler harekete geçtiğinde ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

1 Ağustos saat 09:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler harekete geçtiğinde orta otomatik silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

1 Ağustos saat 11:00 ve 11:40’ta Girê Cûdî Direniş Alanı’nda harekete geçen işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 2 mevzi darbelendi.

1 Ağustos saat 14:25’te Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalcilere ait çadır ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu. 1 çadır imha edilirken, çadırın içindeki 2 işgalci de cezalandırıldı.

1 Ağustos saat 21:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 2 işgalci cezalandırıldı.

Zap bölgesi;

1 Ağustos saat 08:00’da Sîda Direniş Alanı’nda direniş mevzilerini yıkmaya çalışan 1 delici kepçe ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu. Delici kepçe darbelenerek durduruldu.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

30 Temmuz’da Xakurkê’nin Girê Şehîd Heqî alanı 1 kez, 1 Ağustos’ta Avaşîn bölgesinin Geliyê Avaşîn alanı 1 kez, Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinin Girê Bahar Direniş Alanı 2 kez, Girê Cûdî Direniş Alanı 2 kez ve Metîna’nın Gundê Dergelê Alanı 1 kez olmak üzere; toplam 7 kez savaş uçakları ile bombalandı.  

Zap, Şehîd Delîl Batı Zap ve Metîna bölgeleri toplarla bombalandı.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here