27 Kasım’ı selamlama eylemleri: 9 işgalci cezalandırıldı, 1 mevzi imha edildi

0
157

HPG Basın İrtibat Merkezi açıklaması şöyle:

“Güçlerimizin partimiz PKK’nin 45. yılını selamlamak için gerçekleştirdiği eylemler sonucunda; 9 işgalci cezalandırılmış, 1 mevzi ve 1 mobesse kamera sistemi imha edilmiştir.

İşgalci Türk ordusu Direniş Alanları’nı; 7 kez yasaklı bomba ve 5 kez de kimyasal silahlar ile bombalanmıştır. Aynı zamanda 3 kez savaş uçakları, 24 kez saldırı helikopterleri, onlarca kez de obüs, havan, tank ve ağır silahlarla bombalamıştır.

Gerçekleştirilen eylemlerin ve yapılan saldırıların ayrıntıları şöyledir;

Bazên Zagrosê Devrimci Hamlesi çerçevesinde Zap bölgesinde;

23 Kasım saat 06:00’da Çemço Direniş Alanı’ndaki işgalciler hareketli timlerimizce suikast taktiğiyle vurulmuş ve 1 işgalci cezalandırılmıştır.

23 Kasım saat 11:00’da Çemço’ya bağı Şehîd Adil Direniş Alanı’ndaki işgalciler hareketli timlerimizce ağır silahlarla vurulmuş ve 3 işgalci cezalandırılmıştır.

23 Kasım saat 13:30’da Sîda Direniş Alanı’ndaki işgalciler hareketli timlerimizce ağır silahlarla vurularak darbelenmiştir.

23 Kasım saat 16:30’da Sîda Direniş Alanı’ndaki işgalciler hareketli timlerimizce ağır silahlarla vurulmuş ve 2 işgalci cezalandırılmıştır.

Cenga Xabûrê Şehîd Savaş Maraş Devrimci Hamlesi çerçevesinde;

23 Kasım saat 10:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler hareketli timlerimizce ağır silahlarla vurularak darbelenmiştir.

23 Kasım saat 20:30’da işgalcilerin Girê Cûdî Direniş Alanı’na yerleştirdikleri 1 mobesse kamera sistemi hareketli timlerimizce imha edilmiştir.

Bazên Zagrosê Devrimci Hamlesi çerçevesinde Xakurkê bölgesinde;

23 Kasım saat 11:30’da Girê Şehîd Axîn Direniş Alanı’ndaki işgalciler YJA Star hareketli timlerimizce ağır silahlarla vurulmuştur. Bu eylemde 3 işgalci cezalandırılırken, 1 mevzi imha edilmiştir.

İşgalci TC ordusunun yasaklı bomba ve kimyasal silahlarla gerçekleştirdiği saldırılar;

23 Kasım’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki Şehîd Yunus ve Şehîd Çekdar savaş mevzileri 3 kez, Çemço Direniş Alanı’ndaki Şehîd Serxwebûn savaş mevzileri 1 kez, Sîda Direniş Alanı’ndaki Şehîd Felat ve Şehîd Doğan savaş mevzileri 3 kez yasaklı bombalarla bombalanmıştır.

23 Kasım 09:00 ve 18:00 saatleri arasında Sîda Direniş Alanı’ndaki Şehîd Felat savaş mevzileri 5 kez kimyasal silahlarla bombalanmıştır.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

23 Kasım’da Metîna’nın Gundê Şêlazê arazisi savaş uçaklarıyla 3 kez bombalanmıştır.

23 Kasım’da Çemço, Kurojahro, Girê Amediyê ve Girê Cûdî Direniş Alanları saldırı helikopterleriyle 24 kez bombalanmıştır.

23 Kasım’da Çemço, Saca ve Girê FM Direniş Alanları obüs, havan, tank ve ağır silahlarla onlarca kez bombalanmıştır.

23 Kasım’da işgalciler Çemço Direniş Alanı’ndaki Şehîd Serxwebûn savaş mevzilerini kepçe ve kırıcı kepçelerle yıkmaya çalışmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz