Şehit Hogır AMED İntikam Birimi İstanbul’da iki Otobüsü Ateşe Verdi

0
105

Şehit Hogir Amed İntikam Birimleri 29.08.2022 tarihinde İstanbul/Tuzla Şifa Mahallesi’nde 2 otobüsü ateşe vererek kullanılamaz hale getirdi. Birim yaptığı yazılı açıklamada ” Bütün Kürdistan halkını ve gençliğini milisleşmeye, işgalci devlete ve çetelerine karşı kabus olmaya davet ediyoruz.” dedi.

29.08.2022 tarihinde gece bir saatlerinde hareketli Şehit Hogir Amed İntikam Birimleri üyelerimiz Tuzla Şifa Mahallesi’nde iki otobüsü ateşe vermiştir. Eylemimiz sonrası iki otobüste kullanılamaz hale gelmiştir.

Bilinmektedir ki yoğun bir savaş süreci içerisinden geçiyoruz. Kürdistan’ın dağından, taşından halkına kadar nefes nefese bir direniş hali sürmektedir. Ahlaksızlığın simgesi haline gelen ve bunu her geçen gün farklı bir pratiğiyle somutlaştıran işgalci Türk devleti savaşı gün geçtikçe derinleştirmektedir.
Son kertede Aziz Kürdistan şehidi olan Welat Çiya yoldaşımızın kemiklerini alçakça bir şekilde ailesine torba içerisinde vermiştir. Daha önce benzer pratiklerin sahibi olan soykırımcı devlet bugünlerin Kürdistan gençliği için bir ah ve and olduğunu unutmasın ! PKK’nin bir intikam hareketi olduğunu yarına bırakır ama yanına bırakmaz felsefesini yaşattığını aklından çıkarmamalıdır.

Kendi eliyle kendi sonunu hazırlayan devlet her pratiğiyle bir öfke örgütlediğini ve bu öfkenin taşmasının onun sonunu getireceğini biliyordur. Her geçen gün Kürdistan’da işgalciliğini hissettiren çete devleti bilmelidir ki, Kürdistan topraklarında kalıcı değildir. Ve kalıcı olmadığını bildiği için elinden gelen bütün zulmü ve zorbalığı yapmaktadır. Bizler onurlu yurtsever Kürdistan gençliği olarak yapılanların, ilerleyen süreçler içerisinde radikal eylem çizgisiyle cevaplanacağını buradan bir kez daha yineliyoruz. Bütün Kürdistan halkını ve gençliğini milisleşmeye, işgalci devlete ve çetelerine karşı kabus olmaya davet ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz