Adana’lı kadınlar: 4 Nisan’ı kutlamadan geçemezdik

0
589

Covid-19 salgını nedeniyle dışarı çıkamayan 65 yaş üstü kadınlar kendi bahçelerinde ektikleri fidanlarla Önder Abdullah Öcalan’ın doğum günün kutladı.

İmralı Cezaevi’nde tutulan Önder Abdullah Öcalan bugün 72 yaşına giriyor. Urfa’nın Halfeti İlçesi Amara köyünde 4 Nisan 1948 tarihinde doğan Abdullah Öcalan’ın doğum günü her yıl birçok yerde kitlesel olarak çeşitli etkinlikler yapılarak kutlanıyor. Yapılan etkinliklerden biri de kitlesel olarak fidan dikilmesi. Bu yıl Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle sokağa çıkamayan kadınlar, Abdullah Öcalan’ın doğum gününü evlerinin bahçesine fidan dikerek kutladı.

‘Virüs nedeniyle kutlamamızı bahçemizde yaptık’

Ezilen bütün halkları selamladığını söyleyen Güllü Alagaş, “Bu gün başkanımızın doğum günüydü. Evimizin bahçesinde fidan ektik. Salgın olduğu için dışarı çıkamıyoruz. Bizde mecburen evimizin bahçesinde fidanımızı ektik. Bir an önce cezaevinde tutuklu ve hükümlülerin serbest bırakılmasını istiyorum. Sayın Öcalan’ında doğum günün kutluyorum. Ve özgürlüğüne vesile olmasını diliyorum” dedi.

‘Bugünü kutlamadan geçemezdik’

Abdullah Öcalan’ın doğum günün kutladığını belirten Ayşe Alagaş ise şöyle konuştu: “Salgından dolayı herkes evine kapanmış. Biz 4 Nisan’da çıkamadığımız için çok üzüldük. Sayın Öcalan’ın doğum günü kutlamadan geçemedik evimizin bahçesine fidan diktik. Cezaevinde bulunan tutsaklar ve Sayın Öcalan’ın anmak için fidan ektik. Cezaevlerinin kapılarının açılmasını Sayın Öcalan ile birlikte bütün tutsakların serbest bırakılmasını istiyorum. Bir kez daha Mahsun Karaoğlan ve Mustafa Dağ’ı saygı ilen anıyorum. Ruhlarına rahmet diliyorum. Direnişlerini hiç unutmadık. Her 4 Nisan’ı büyük bir heyecanla bekliyoruz. Bu yılda heyecanla bekliyorduk ama ne yazık ki salgından dolayı çıkamadık. Kürt halkının direnişini kutluyorum.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here