Ahmet Hakan’ın gizli Kürt ve Newroz düşmanlığı…

0
699

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Newroz mesajı yayımladı.
Trudeau’nun mesajında şu ifadeler yer aldı:
“Bugün, ilkbaharın ilk günü ve Farsça takvimde Yeni Yıl’ın başlangıcı Newroz’u kutlamak için Kanada ve dünyadaki Fars, Afgan, Kürt, Zerdüşt, Bahá’í, Orta Asya ve İsmaili topluluklarına katılıyoruz.
“Newroz, manevi bir yenilenme zamanı ve kutsamalarımıza şükran duyma ve gelecek yıl için umut ve iyimserlik isteklerini paylaşma şansı. Ayrıca, tüm Kanadalılar için Newroz’un ülkemize kazandırdığı birçok topluluğun önemli katkılarını tanıma şansı vardır.
Bu yıl, Kanada ve dünyadaki ülkeler COVID-19 salgınının etkilerini hissettikleri için, virüsün yayılmasını sınırlamaya yardımcı olmak için sosyal mesafeyi uygulayarak insanları farklı şekilde kutlamaya çağırıyorum. Son haftalarda festivalleri geciktirerek sorumlu eylemleri için Newroz etkinliklerinin organizatörlerine hep birlikte güvenle birlikte kutlama yapabileceğimiz bir zamana kadar teşekkür ediyorum.
Ailemiz adına Sophie ve ben herkese mutlu bir yeni yıl diliyoruz.”

Bu haberin hemen ardından ertesi gün İktidarın yalaka basıncısı Ahmet hakan Kanada Başbakanı üzerine karalamaya başladı, fırsat bu ya iktidarın başka türlü nasıl dikkatini çeker? Yazacak bir şeyde bulamıyor ve hem bir Başbakan Newroz’u kutlamış, Kürtlerin ismi geçiyor şimdi yalakalık zamanı deyip yazmaya başlamış.

Newroza ilişkin tek açıklama yapan dünyadaki ülkelerden birinin başbakanı…

Kanada Başbakan’ın haberini Anf yayınladı. Ahmet hakan Anf’de sadece bu haberi mi gördü? Oturup anında makalesinde, Kanada Başbakanı’nı seviyesizce, hayli kişisel kin ve nefret içeren bir üslupla teşhir etti “yerin dibine batsın böyle Anadolu irfanı” adlı 21 mart 2020 tarihli makalesinde. Makale içindeki ara başlık da çok ilginç, aynen şöyle: KANADA BAŞBAKANI’NDAN NEFRETİMİN NEDENİ…

Bakın açıkça NEFRET diyor, neymiş NEFRETİ onu gizliyor. Konuyu onun kişilik özelliklerine getirip anlatıyor, hem de madde madde açıklıyor; BİR: Her hareketinde samimiyetsiz bir şov var…

  • İKİ: Her davranışından itici mi itici bir gösteri yükselmekte…
  • ÜÇ: Her yaklaşımının altında gizleyemediği bir imaj kaygısı söz konusu…
  • DÖRT: Her adımı medyatik açıdan hesaplanmış…
  • BEŞ: Her beyanatı modası çoktan geçmiş köhne bir liberalizmle bezeli…
  • ALTI: Her çıkışında ayan beyan bir medya maymunluğu mevcut…

Evet aynen böyle sıralıyor…Her cümlesi hakaret dolu, nefret dolu. Tamam da bu özellikleri yaptığı Newroz açıklamasının hemen ardından mı aklına geldi Ahmet hakan, Acelen neydi! Niye dayanamadın? Şimdi diyecek ki yanlış ve bilinçli bir bağlantı kurulmuş. Hayır gayet doğru ve bilinçli bir bağlantı kurulmuş tarafınızdan, tabi sizin üslubunuzla değil. Anladık ki başkasını anlatacağınıza kendinizden bahsetmişsiniz kendi cümlelerinizle. İşimiz Kanada başbakanının savunuculuğunu yapmak değil. Fakat Newroz açıklamasının ardından böyle sinsice vurmanızda Kürt ve Newroz düşmanlığına karşı bir savunmadır.

Bir söz vardır eşeğe gücü yetmez palanı döver.

Ahmet hakan Kürt ve Newroz düşmanlığını açıkça söyleme cesaretini gösteremeyince hıncını Kanada Başbakanı’ndan aldı. Ne tesadüf değil mi? Oysa bahsettiği şeyler eğer doğruysa yeni izlenimler değildi. Her nedense Kanada Başbakanı’nın Newroz açıklamasının ardından geldi.

Kanada Başbakanı Newroz açıklamasından dolayı Ahmet hakanın kişilik çözümlemesine takıldı… Oysa gerçekten yaptığı değerlendirmeye bakılırsa Ahmet hakan kendisini anlatmış gibidir. Şu anda Türkiye de şov,imaj, medyatiklik vb. konularda ön sıralarda olmak için uğraşanlardan tabi.

Bizimde dikkatimizi 6. Maddeniz çekti: Her çıkışında ayan beyan bir medya maymunluğu mevcut…

Haber Takip Servisi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here