Ailece zenginiz vakıflıyız, Erdoğan A.Ş

0
683

Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan hem TÜRGEV Vakfı’nın kurucularından hem de 2018 yılında, mezun olduğu Kartal Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesinin adıyla, Kartal Eğitim Vakfı kurmuştu.

Vakfın başına ise Bilal Erdoğan’ın arkadaşları TRT Genel Müdürlüğüne atanan İbrahim Eren ile Mitat Tekçam getirilmişti. Tekçam, KPSS sınavına girmeden okul müdürü yapılmıştı.

Erdoğan’ın kızı Esra Albayrak da TÜRGEV’in yönetim kurulu üyesi. Bu kervana son olarak aile ferdi Emine Erdoğan oldu.

Emine Erdoğan, Tayyip Erdoğan ile tanışmasına ve evlenmesine aracı olan yazar Şule Yüksel Şenler adına bir vakıf kurdu. 

Erdoğan’ın diğer kızı Sümeyye Erdoğan ise, KADEM Başkan Yardımcısı.

Vakfın mal varlığı 90 bin TL ve kurucuları arasında çok sayıda AKP’li var. Şule Yüksel Şenler Vakfı’nın (ŞYŞV) kurucuları ise, AKP Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, 26’ncı dönem AKP İstanbul Milletvekili Mihrimah Belma Satır, AKP İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Rabia İlhan, AKP Konya Milletvekili ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Taksim Cami Vakfı Kurucusu ve Sur Yapı Şirketi’nin sahibi Ziya Altan Elmas, Nurhayati İnanç, Fatma Bayram, Türkan Kumru, Fatma Özdemir ile Gaffar Koca.

Kadın il müftü yardımcıları ve baş vaizlerle saray’da düzenlenen öğle yemeğinde bir araya gelen Emine Erdoğan, “İsraftan kaçınmak, ölçülü yaşamak” mesajını verdi.

Çantası 50 bin dolar... Emine Erdoğan: İsraftan kaçının, ölçülü yaşayın

Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, ‘İsraftan kaçınmak, ölçülü yaşamak, yeme içmeden tutun doğal kaynakların kullanımına kadar İslam, bize sürdürülebilir bir yaşamın sınırlarını çizer’ dedi. Yurtdışı gezilerinde kullandığı lüks çantalarla gündem olan Emine Erdoğan, son olarak Japonya gezisine 50 bin dolarlık çantayla gitmişti.

Buluşmada Emine Erdoğan, “israftan kaçınılması” gerektiğini söyleyerek, “İsraftan kaçınmak, ölçülü yaşamak, yeme içmeden tutun doğal kaynakların kullanımına kadar İslam, bize sürdürülebilir bir yaşamın sınırlarını çizer” şeklinde konuştu.

1100 odalı Saray’da yaşayan Erdoğan, yurtdışı gezilerinde kullandığı lüks çantalarla gündem olmuş, son olarak Japonya gezisine 50 bin dolarlık çantayla gitmişti.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here