AKP İl Binası önünde oturma eylemi:Devlet çoçuklarımızı aldı

0
684
AKP önünde oturma eylemi: Çocuklarımızı devlet aldı

15 Temmuz darbe girişiminin ardından tutuklanan askeri okul öğrencilerinin anneleri, ‘Çocuklarımızı devlet aldı’ diyerek AKP il binası önünde oturma eylemine başlattı

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında tutuklanan askeri okul öğrencilerinin aileleri AKP İstanbul il binası önünde oturma eylemi başlattı

Aile fertlerinden biri “Demir attık, İstanbul Sütlüce İl Binası’nın önünde bekliyoruz adalet gelene kadar” derken,  bir anne de, “Biz buradan sadece Cumhurbaşkanımıza sesleniyoruz, biz mağduruz; mağdur anneleriyiz bizler” diye konuştu.

Duvar’dan Hacı Bişkin’in haberine göre polislerin eylemi engellemeye çalıştığını ancak bina önünden ayrılmayacaklarını söyleyen Ayten Güleşçi, “Bizim çocuklarımızı devlet aldı. Biz de anneyiz” diyerek yetkililerin seslerini duymasını istedi.

‘Oturmaya devam edeceğiz’

Bugün sabah saatlerinde 15 kişilik bir grup AK Parti İstanbul il binası önünde bir araya geldi. Çocukları 4 yıldır tutuklu yargılanan anneler AK Parti bir yetkiliden yanıt alana kadar oturma eylemine devam edeceklerini söyledi. Bina önünde oturan annelerden Ayten Güleşçi, şu an basın açıklaması yapmalarına izin verilmediğini söyleyerek taleplerini şöyle açıkladı: “Bugün itibarıyla AK Parti İstanbul il binası önünde oturma eylemine başladık. Fakat bize müdahale ediliyor. Basın açıklaması yapmamız engellendi. Biz hakkımızı, özgürlüğümüzü istiyoruz. Karşımızda bir yetkili istiyoruz. Bizim tek talebimiz çocuklarımızın artık özgür bırakılması. Sesimiz duyulsun. Yetkililer gelene kadar burada oturmaya niyetliyiz.”

‘Çocuklarımızı devlet aldı’

Hava Harp Okulu öğrencisiyken tutuklanan oğlu için oturma eylemine başladığını annelerden Fatma Oka ise “Biz çocuklarımızın hakkını istiyoruz. Bir yetkili çıkıp bize cevap versin. Biz çocuğumuzu devlete verdik. Devletten beklediğimiz için bunu yapıyoruz. Her yere gittik ama sonuç alamadık” dedi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here