AKP-MHP çadırındaki Annelere!

0
279

Nurettin DEMİRTAŞ

Faşist soykırımcı iktidar onlara miting yaptıracakmış!

Kendilerini gerçekten gerilla yakını, gerçekten anne sayanlar o mitinge ve o çadıra asla gitmez. Fakat halen o çadırda oturup akan kanın çoğalmasına hizmet edenlere söyleyecek birkaç söz vardır.

Umutla beklediğiniz çocuğunuzun cenazesinin posta yoluyla, kargoyla evinize gönderilmesi ne anlama geliyor hiç düşündünüz mü?
Cenazesi olmayan, yok edilen ve size haber bile verilmeyen o ailelerden biri de olabilirsiniz. Bunu düşündünüz mü hiç?

Ya da “hiç olmazsa bir mezarı var ve ziyaret edebilirim” diye düşündüğünüzde o mezarın parçalandığını, çocuğunuzun kemiklerinin çıkarılıp bir kaldırımın altına gömüldüğünü?

Tüm bu vahşeti AKP-MHP iktidarı yapıyor ve siz de onların çadırında oturmayı sürdürüyorsunuz. Niyetiniz ne olursa olsun bu yaptığınız, katliamcı iktidara hizmet ediyor. 

AKP-MHP sizi bu oyunda kullanırken öte yandan çocuklarınızın üzerine kimyasal silahlarla saldırıyor. Siz çocuklarınızın direnişine güç vereceğinize AKP-MHP’nin imha saldırılarına destek veriyorsunuz. Bu nasıl bir düşmanlıktır? Kendi evlatlarınızın düşmanı olmuşsunuz, kendinizin katili. Bundan haberiniz var mı? 

Daha önce de belirttik: Aranızdan bazılarının yakını dağda değil DAİŞ gibi çetelerin içindedir. Kimisi de katledilmiş. Bunu dillendirmek kolay değil, acı veriyor. İnsanı dehşete düşürüyor. Fakat artık anlamalısınız.

Ajanların itiraflarında var. Asla dağa gelmemişler, sizi o çadıra götürebilmek için yok edilmişler! Bunların hanginizin çocuğu olduğunu netleştirmeden halen o çadırda kalmayı nasıl içinize sindiriyorsunuz?

Çocuğunuzu katledenler sizi oraya oturtmuşlar. Elinize mikrofon verip konuşturanlar sizin katilinizdir. Bundan haberinizin olmaması çok acı. Çok yazık!

Erdoğan ya da bakanlarıyla konuştuğu için kendini değerli sanan, bu yüzden başı dönen ve iktidara -kendi katillerine- yalakalık yaparken kendi nesline ve direnenlere hakaretler yağdıran kişiliksiz birileri teslimiyet ve ihanet çadırına çağrılar yapıyor. Konuştukça çirkinleşen bu tiplerin peşinden gitmeyin, onlara benzemeyin. İktidarın yalanlarıyla katmerleşen cehaletten kurtulun. Kişilikli olun! 

Kendi değerinizi bilin

Böyle cumhurbaşkanları, böyle bakanlar, bir annenin tırnağı etmez. Kendi değerinizi bilin. Samimiyetle belirtiyoruz anneler kutsaldır. Hele ki gerilla anneleri her birimiz için en büyük değerdir.

Her bir anneye sırf annelik vasfından dolayı hürmetimiz vardır fakat oraya giden herkes AKP-MHP’nin kanlı oyunlarına hizmet etmektedir. Bundan daha ağır, daha kötü bir durum olamaz. Hürmet edilecek anneler durumundayken neden bu kadar kendi değerlerinize ters düşüyorsunuz?

Siz sanıyorsunuz ki gerillaların ruhu, vicdanı, duygusu yok! Bunu size söyleyenler evlatlarınızın soğukkanlı katilleridir. Yalan söylüyorlar. 

Bir annenin duygularını anneler kadar bilemeyebiliriz ama unutmayın ki evlatlarınızla cana can yaşayan bizleriz, onlar değil. Birbirimiz için ölüm dahil her şeyi göze alanlar, biz hevalleriz, onlar değil. Birbirimizin duygu ve düşüncelerini en iyi bilenleriz. Onların yalanlarına aldanmayın.

Gerilla en duygulu insandır!

Bakın, halkının özgürlük mücadelesinde onurluca yerini alan bir kadın gerilla, her kelimesine, her harfine yüreğini nakşettiği günlüğünde annesi için neler yazmış:

“Anne, çoğu zaman rüyalarıma misafir oldun. Ne zaman rüyama girsen o gün bir sıkıntıdan, bir kötü olaydan kurtuluyorum!” 

Hitap edilen bu anne elleri öpülesi annelerdendir. Bir şehit gerillanın günlüğünden aktardığımız bu cümleler hepimizi ifade etmektedir. Ama AKP-MHP çadırına gidenler kendi evlatlarına sadece kâbus yaşatırlar. Bu yüzden reddediliyorsunuz, hem de öz evlatlarınız tarafından.

Sizi düşman olarak görmüyoruz. Fakat bu halinizden gurur duymamızı da beklemeyin. Sizi bu hallere düşürenlerden hesap soruyoruz.

Şunu iyi bilin: Gerilla “ailecilik” yapmaz ve asla ailesine teslim olmaz. Teslim olmasını isteyen bir aileyi reddeder. Gerilla büyük düşünen, büyük yaşayan insandır. O çadırda oturdunuz diye size boyun eğmez.

Bu tutumunuzla annelik değerini yüceltmiyorsunuz. Kimin rüyasında, aklında, gönlünde neyin umudu, morali olacaksınız? 

Evladınızı sevdiğinizi söylüyorsunuz: Bu sevginiz öldüren, düşüren, çirkinleştiren bir sevgidir. Bu şekilde olmaz. Duygularınızla oynanıyor. Halkınızın önünde küçük düşürülüyorsunuz. Bu oyuna son verin!

Bu ırkçı-faşist güruh yenilmeye mahkumdur. O zaman evlatlarınızla özgürlük temelinde buluşmanın koşulları oluşacaktır. Fakat AKP-MHP’ye destek verdikçe kan ve ölümlerin sürmesindeki payınız her geçen gün artmaktadır. Bu yanlıştan vazgeçin!

Yeni Özgür Politika

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz