“AKP’yi üçe böldük, bu anlamda bize ‘bölücü’ diyebilirsiniz”

0
602
Kemal Bülbül ile ilgili görsel sonucu

Kayyum atamalarına karşı 32 gündür süren Demokrasi Nöbeti’nde konuşan HDP Milletvekili Kemal Bülbül, “AKP’yi üçe böldük. Bu anlamda bize ‘bölücü’ diyebilirsiniz” dedi. HDP İl binası önünde oturan ailelere de seslenen Bülbül: “Çocukların dağda olmasının nedeni AKP’nin ve devletin gelenekselci, gerici, tekçi ve inkârcı politikasıdır” dedi. Kayyum atamalarına karşı Van’da düzenlenen Demokrasi Nöbeti 32’nci gününe girdi. Halkların Demokratik Partisi (HDP) İpekyolu İlçe binasının önünde yapılan eyleme bugün de çok sayıda kişi katıldı. 

 ‘EVET BİZ BÖLÜCÜYÜZ ÇÜNKÜ AKP’Yİ ÜÇE BÖLDÜK’ 

Nöbette konuşan Antalya Milletvekili Kemal Bülbül, kayyum atamalarına ilişkin havuz medyasının her gün iftira ve yalan haber yaptığını söyledi. Havuz medyasında yer alan “belediye dağa para gönderdi” haberlerine tepki gösteren Bülbül, “Belediyelerden dağa, bağa hiçbir şekilde para gitmedi. Bunu havuz medyası da biliyor. Onlar bize ‘bölücü’ diyorlar. Biz Türkiye haklarını siyasette, sosyal, kültürel yaşamda, eşitlikte, adalette, özgürlükte, buluşturmak isteyen bir partiyiz. Ama şu anda bölücü olduğumuz doğrudur. AKP’yi üçe böldük, bir yandan Davutoğlu bir yandan Ali Babacan bir yandan Recep Tayyip Erdoğan. Bu anlamda bize ‘bölücü’ diyebilirsiniz” diye konuştu.  

 ‘BU ÇOCUKLARIN DAĞDA OLMASININ NEDENİ İNKAR POLİTİKALARIDIR’ 

 Diyarbakır’da HDP İl binası önünde oturan ailelere seslenen Bülbül, “Sevgili anne! Senin çocuğunun dağa gitmesine sebep olan biz değiliz. Bu çocukların dağda olmasının nedeni AKP’nin ve devletin gelenekselci, gerici, tekçi ve inkârcı politikasıdır” dedi.  Konuşmaların ardından 10 dakikalık oturma eylemi yapıldı. Oturma eyleminde yurttaşlar, seslendirdikleri şarkılar ve attıkları sloganlarla belediyelere kayyum atanmasını protesto etti. Nöbet eylemi alkışlar ve sloganlarla sona erdi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here