Amed’de bir ajan, Xakurkê’de iki işgalci cezalandırıldı

0
238

HPG, 1996’da gerilla şahadetinde rol oynayan Abdulbaki Taşdemir Amed’de cezalandırıldığını açıkladı. Ayrıca Xakurkê’de gerçekleştirilen eylemde iki işgalcinin cezalandırıldığını duyurdu.

HPG Basın İrtibat Merkezi, gerilla eylemleri ve işgal saldırılarına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada şunları belirtti:

1996 yılında 3 yoldaşımızın şehadetinde rol oynayan, aktif olarak işgalci TC devleti için ajanlık yapan ve toplumumuzu yozlaştırmak için fuhuş, uyuşturucu faaliyetleri yürüten Abdulbaki Taşdemir adlı kontra güçlerimiz tarafında cezalandırılmıştır. İşgalcilere hizmet eden bu kontra, 16 Eylül günü Amed’in Şehîd Kendal alanında bulun Dêrkamê köyü yakınlarında cezalandırılarak aziz şehitlerimizin intikamı alınmıştır.

Bazên Zagrosê Devrimci Hamlesi çerçevesinde Xakûrkê bölgesinde;

İşgalci TC ordusu, 25 Eylül günü Geliyê Reş alanında bir işgal operasyonu başlatmıştır. Aynı gün bir operasyon birliği güçlerimiz tarafından sabotaj taktiğiyle vurulmuştur. Gerçekleştirilen başarılı eylemin sonucunda 2 işgalci cezalandırılmıştır.

İşgalci TC devleti, özel savaş medyası aracılığıyla bu askerlerin kaza sonucu öldüklerine dair yalan haberler yayınlamaktadır. Halkımız, işgalci TC devletinin kayıplarını gizlemek için yaydığı bu yalan haberlere ve kirli propagandaya itibar etmemelidir.

28 Eylül günü saat 08:30’da Girê Şehîd Şahan ve 30 Eylül günü saat 07:30’da Girê Karker’de bulunan işgalciler, güçlerimiz tarafından ağır silahlarla hedeflenmiştir. Gerçekleştirilen bu her iki eylemde de belirlenen hedefler isabetle vurulmuştur.

Xakûrkê güçlerimizin Werxelê Direnişçileri’ni selamlamak için gerçekleştirdiği bu eylemlerde en az 2 işgalci cezalandırılmıştır.

29 Eylül günü saat 17:30’da Xakûrkê’ye bağlı Goşînê alanında bulunan Girê Şehîd Hawar çevresinde görevi başında olan güçlerimiz, KDP’ye bağlı silahlı güçler tarafından ateş açılarak saldırıya uğramıştır.

29 Eylül günü saat 18:40’tan 30 Eylül sabah saatlerine kadar Avaşîn bölgesine bağlı Girê Sor, Girê Silêman, Girê Spî, Mervanos, Tabûra Ereba alanlarında helikopter hareketliliği yaşanmıştır. Aynı saatlerde Kartal alanı savaş uçakları ile bombalanmıştır.

29 Eylül günü gece saatlerinde Zap bölgesine bağlı Tîpa T ve Girê Şehîd Sîmko alanları saldırı helikopterleriyle bombalanmıştır.

29 Eylül günü saat 18:10’da Duhok’un Amediye ilçesinin Çemankê nahiyesine bağlı Karawa köyü savaş uçaklarıyla bombalanmıştır.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here