Ateşin Çocukları İnisiyatifi 3 farklı yerde eylem gerçekleştirdi

0
812

Ateşin Çocukları İnisiyatifi;İzmir, Denizli, İstanbul ve Kocaeli’nde gerçekleştirdiği eylemlere ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Ateşin Çocukları İnisiyatifi “Kürdistan özgür olana dek kesintisiz biçimde faşistlerin huzurunu bozacak; yaptıklarını, desteklediklerini kursaklarında bırakacak ve onları perişan edecek”lerini dile getirdi. İnisiyatif, aynı zamanda yüz yıldır Türk devletinin yürüttüğü soykırıma karşı bir intikam hareketi olduklarını söyledi.

Agit İpek’in cenazesine yönelik uygulanan vahşete de dikkat çeken İnisiyatif şunları söyledi:

“Ulusal kahramanımız olan Agit İpek kardeşimizin kemiklerini postayla gönderen PTT şubeleri çalışanları, amirlerinin evleri, akrabaları, yakın dostları, karar vericilerin kendilerine ait yanabilen her şeylerini yakacağız. Başta Dersim başsavcısı Mustafa Akbaş’ın çocukları, aile çevresi, dostları ve PTT şubesine ait her şey cehennem ateşinde kavrulacaktır.

Bu minvalde Denizli-Merkezefendi İlçesi Yenimahalle’de bulunan 4 katlı PTT ve Türk Telekom binası ateşe verilmiştir. 16 itfaiyenin tüm çabalarına rağmen PTT küle dönerek kullanılamaz hale getirilmiştir.”

Ateşin Çocukları İnisiyatifi açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Hiçbir Kürt artık çaresiz değildir. Susmak ölümdür. Susmak zulmü katmerleştirmektir. Sosyal medyada verilen tepki ile düşman hizaya gelmez. Biz Ateşin Çocukları İnisiyatifi olarak orduyu, sömürgeciyi destekleyenleri hedefliyoruz. Bu inisiyatif sizindir, çok fazla şeye gerek yoktur. Elinizdeki çakmakla, bir kibrit çöpüyle yüreğinizi yakanların her şeylerini yakın! Bu konuda inisiyatifimizin doğal üyesi olan namuslu ve şerefli olan her Kürt için ulusal bir görevdir!”

Eylemlerin detayları şu şekilde:

27 Nisan 2020:

İzmir’in Yeşilyurt semtinde faşistlere ait olan ve polisle çalışıp uyuşturucu satan ev ateşe verildi. Yangın evi tamamen küle çevirirken kutsal ateşimizin dumanları mahalleyi dumana boğmuş ve çevreyi panikletmiştir.

28 Nisan 2020:

* Denizli-Merkezefendi İlçesi Yenimahalle’de bulunan 4 katlı Türk Telekom ve PTT şubesi ateşe verildi. Yangın için 16 itfaiye aracı müdahale etse de uzun süre devam eden yangında PTT şubesini küle dönmüştür.

* İstanbul-Ümraniye’deki Azade sokakta bulunan hurdalık alan ateşe verildi.  Yangının kısa sürede büyümesiyle gökyüzünü yoğun duman kaplarken yükselen alevler çevrede panik yaratmıştır.

29 Nisan 2020:

Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde bulunan mobilya fabrikası ateşe verildi. Dilovası Organize Sanayi Bölgesi içerisinde bulunan mobilya fabrikasında çıkan ve kısa sürede büyüyen yangın büyük maddi zarar oluşturmuştur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here