Ateşin Çocukları İnisiyatifi bir yıllık bilanço açıkladı

0
188

Yazılı bir açıklama ile gerçekleştirilen yakma eylemlerinin bir yıllık bilançosunu açıkladı.

“Tüm onurlu Kürtler olarak umutlarımız diri, öfkemiz büyük, irademiz çelikleşerek yeni yılda her yerde düşmanı yakıp AKP-MHP ve şakşakçılarına yatacak mezar yeri bırakmayacağız,” diyen Ateşin Çocukları 2021 yılı içinde 1056 yerde 1778 yakma gerçekleştirdiğini duyurdu.

Açıklamanın tümü şu şekilde:

Kürt halkı olarak bizlere düşmanlık yapan ve ülkemizi işgal ederek sömürgeleştiren Türk faşizmini destekleyenleri; açlığa ve çöküşe mahkûm edeceğiz. Çocuklarınız olan polis ve askerler, şehirlerimizde ve dağlarımızda terörist faaliyette bulunuyorlar. Sivil polisler, düşmanla çalışan satılmış işbirlikçiler, kafelerde bizleri esrar, eroine bağımlı hale getirip kızları aşk tuzaklarına çekerek düşürmek için çalışıyorlar. Gözlerimizin nuru, kalplerimizin ışığı olan cezaevindeki ağabey ve ablalarımızı işkence ile katlettiniz.

Şimdide biz Kürtleri öldürüp asimile etmek için harcadığınız para sonucu fakirleştiniz. Hülyalar, Emineler şatafat içinde villalar da yaşarken siz simit bile bulamaz oldunuz. Kodamanların Kürdistan yoktur sözüne kanıp, ülkemizin ismini  dilini ve  kültürünü inkâr eden yalancı oldunuz. O kadar çok ahlakınızı yitirdiniz ki dedeleriniz torunlarına tecavüz etti. İki kuruş para için şeref ve onurunuzu sattınız. Kafa kesen daişten daha beter, kadınların bedenlerini parçaladınız.

Dört duvar arasında esir aldıklarınızı işkence ile katledebilecek kadar namus şeref onur ve haysiyetten uzaklaşmış sizleri, cennet ülkemizin okullarından kovmak, katil asker ve polislerinizi Kürdistan’dan defetmek ve yüz yıldır bizlere çektirdiğiniz acıların intikamını almak için, asimile olmayan Kürtler intikam ve özgürlük için ahd etmiş Ateşin Çocukları İnisiyatifi olarak faşist Türkleri çöktürme hamlesi ile  perişan ettik.

Keyif çatıp dolar kazandığınız turistik mekanları ateş seli olup duman içinde bıraktık. Kürdistan’da yakılan köylerin intikamı için, kasaba ve şehirlerinizi affetmedik. Ekmeğin yurdunda bizleri aç bırakıp metropollere göç ettirdiniz şimdi fabrikalarınızı yakıyor, araçlarınızı ateşe veriyoruz. Polis, asker, AKP-MHP ve Kürdistan’ı inkar eden diğer partilerin destekçilerine bu yılda cehennemi yaşattığımız, huzur vermediğimiz gibi Çöktürme hamlemiz tüm görkemiyle devam etmektedir.

Devlet memuru olan çocuklarınız, kurumlarınız, imam ve öğretmenlerinizle pılınızı pırtınızı toplayıp ülkemizden defolana kadar kesintisiz bir biçimde sizi şehirlerinizde ateşle ile yakmaya, sopa ile dövmeye, bıçakla çizmeye, yaralamaya, ölümü gösterip sıtmaya mecbur bırakacağız.

Cizre’de kardeşlerimizi yakarken, kalbimizin ateşi söner mi sandınız. Seyid Rıza ve Şêx Sait’leri idam ederken torunları olarak intikam alacağımızı unuttunuz. İsyanlarda süngülerin ucunda salladığınız çocukların büyüdüğünde hesabını soracağını, büyük, küçük, kadın erkek sizleri affetmeyeceğini bilecektiniz. Unutulur sandınız. Biz size baş eğmedik ve şimdi intikam alıyoruz bu size dert olsun. Siz bizi katlederken bugünü düşünmediniz buda size akıl olsun.

Öfkeyle bilenmiş gençler, ana toprağının özgürlük sembolü kadınlar, yollara taş atan amcalar, arabaların evlerin camlarını kıran analar, araçların lastiklerini kesen gençler, fabrika ve işyeri yakan, arkadaşını yitirmiş çocuklar, tarihin yiğit ve direngen halkın yaşlıları, gençleri çocukları olarak çağrımız var; Kürdistan’ın kadın ve erkekleri gece veya gündüz sokakta yada fabrikada harekete geçin, tarihten günümüze yaşanan her acıya inat büyük öfkeyle kuşanın, korku ve tereddütle bakmayı bırakın,  sessizlik  duvarlarını yıkın ve küçük büyük demeden düşmana bir zarar verin.

Yüz yıldır içimize sinmiş sömürgeciliğin zehrini kusun. Ben namuslu bir kürdüm diyenler Faşist sanatçıların program ve etkinliklerine gitmemeli, poster ve fotoğraflarını, sahne aldıkları yerleri yakmalı, Kürt düşmanlığı yapan her sanatçıyı fırsat bulduğunda dövmelidir. Sosyal medyada takip etmemelidir. Ülkemizin işgalini doğal gösteren polis ve askeri şirinmiş gibi yansıtan bu sanatçılar jitemden farksız insanlardır.

Türk dizi ve filmlerinin beynimizi yıkamak, kültür ve tarihimizden uzaklaştırmak için yapıldığını bilmeli ve izlememeliyiz.  Hangi ailede kim izliyorsa evde olan her bilinçli Kürt izin vermemelidir. Değerlerimizi hiçe sayan, dilimizin okullarımızda öğrenilmesini kabul etmeyen, gelenek ve göreneklerimize saldırıp hor gören, içini boşaltan bu dizi film ve programlar Kürdistan’da katliam yapan askerlerden daha fazla asimilasyon ve soykırıma hizmet ediyor. Türk kanalları, dizi film ve haberleri bizlere hakaret etmekten ve yalan üretmekten başka bir işe yaramaz. Evinizi asimilasyon merkezi yapmayın.

Kürt ulusunun değerlerine bağlı olanlar her yerde; ihanetçi, ihbarcı, düşmanla çalışan, fuhuş ve uyuşturucu satan kim olursa olsun vurmalı, bıçaklamalı, isimlerini duvara yazarak ihanetçi-ihbarcı olduklarını duyurup teşhir etmelidir. Türk devletinin askeri, polisi, istihbaratı ile çalışan kadın, erkek kim olsa da haindir, düşkündür. İster ev versin, bilgi versin, ister selam versin, güler yüzle baksın yada onunla gezsin oda onun ortağıdır ve günü geldiğinde hesap verecektir. Özgürlük ve bağımsızlık kanunu, sömürgecilere destek veren hiçbir hainin bu dünyada isyancıların intikamından kaçamayacağını göstermiştir. Özgürlük davasına bağlı her gence, kadın ve aileye çağrımızdır. İhanetçilere ve sömürgecilere amansızca vurun, yerlerini yakın, evlerinin camlarına taş atın, bıçaklayıp yaralayın, araçlarını yakarak kül edin.

Yeni yılda Kürdistan toprakları; gericiliğin ve ihanetin, Türkiye metropollerinde hasta Türklüğün mezarı olacaktır.

Binlerce yiğidin kanıyla sulanmış topraklar özgür ve bağımsız ülkede yükselen güneşin ışığıyla dolacak, Kürdi direnişin büyüleyici güzelliğini gösterecektir.

Ateşin Çocukları İnisiyatifi olarak yeni yılda Kürt halkına karşı dağda, şehirde, zindanda yapılan her saldırının hesabını Türkiye metropollerinde soracak ve  yüzyıllık intikam sözümüzü yerine getireceğiz. Yüreğinde ülke ve ulus aşkı olan her Kürt, 2022 yılının intikam yılı olacağını bilecek ve ona göre yaşayacaktır.

Tüm onurlu Kürtler olarak umutlarımız diri, öfkemiz büyük, irademiz çelikleşerek yeni yılda her yerde düşmanı yakıp AKP-MHP ve şakşakçılarına yatacak mezar yeri bırakmayacağız.

2022 yılını büyük intikam ve özgürlük için harekete geçen herkese kutluyoruz.”

Bilanço;

FABRİKA-TESİS:168

EV-BİNA:277

ARABA-TIR-KAMYON-OTOBÜS: 385

MOTOSİKLET:252

İŞ YERİ-ATÖLYE:262

DEPO:52

ARAZİ:9

BAHÇE:2

TARIM ARAZİSİ:9

ÇİFTLİK:9

MÜFTÜLÜK BİNASI:1

AVM-MARKET:17

HALK EĞTİM MERKEZİ:1

HASTAHANE:5

TRAFO:15

ASKERİ ALAN-KIŞLA:3

SANAYİ SİTESİ:1

HURDALIK ARAÇ YERİ:2

GEMİ TERSHANESİ:1

TURİZM KÖYÜ:1

SAMANLIK: 20 yer +15350 BALYA+688 TON+

SPOR TESİSİ:1

GEMİ-YAT-TEKNE: 65

OTEL: 14

PARK:4

TÜNEL:1

OTOTAMİRCİ:3

TARİHİ YAPI: 19

AKARYAKIT İSTASYONU:2

BAZ İSTASYONU:1

GARAJ:1

SERA:1

ÜRETİM TESİSİ:9

OTO GALERİ:1

ODUNLUK:4

SEBZE MEYVE HALİ:2

PAZAR YERİ:2

TREN VAGONU:3

CAFE:3

DERNEK:1

ARI KOVANI:75

EBER GÖLÜ SAZLIĞI VE TURİZM ALANI:8 BİN DEKAR

LOKANTA-RESTORAN: 6

KONTEYNER: 20

ÜST GEÇİT:1

BARAKA:3

BİYOKÜTLE ENERJİ SANTRALİ:1

GERİ DÖNÜŞÜM TESİSİ: 5

ATIK ALAN:3

DORSE:8

KANTİN:1

ÇAY OCAĞI:1

KARAVANA:1

YAKIT TANKERİ:2

İMALATHANE: 3

DOĞAL GAZ KUTUSU:1

BİYOGAZ TESİSİ:1

ZEYTİNLİK ALAN:600 DÖNÜM

BUĞDAY:55000  DÖNÜM

OKUL:2

İNŞAAT:2

BESİHANE:20

GENÇLİK LOKALİ:1

GENÇLİK GELİŞTİRME MERKEZİ:1

SPOR VE KONGRE MERKEZİ:1

OTOPARK:2

ZAYTİN YAĞI:1 TON

NÖBET KLÜBESİ:1

DÜĞÜN SALONU:1
PAMUK:90 TON

PTT ŞUBESİ:1

PLAZA=1

FIRIN:1

KÜLTÜR VE TİCARET MERKEZİ=1

TOPLAM BİLANÇO: 1056 YERDE 1778 YAKMA+ 90 TON PAMUK+5500 DÖNÜM BUĞDAY+600 DÖNÜM ZEYTİNLİK ALAN+8 BİN DEKAR SAZLIK VE TURİSTLİK ALAN+ SAMANLIK: 20 yer +15350 BALYA+688 TON yakılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz