Ateşin Çocukları İnisiyatifi Haziran ayı eylem bilançosunu açıkladı

0
269

Yazılı bir açıklama ile Haziran ayı bilançosunu açıklayan Ateşin Çocukları İnsiyatifi bu ay içerisinde de Türk metropolerinde AKP-MHP ve yandaşlarına ait fabrika, işyeri, atölye, depo, araba ve dükkan yakarak intikam alındığını ve alınmaya devam edileceğini belirtti.

Yapılan açıklama şöyle:

“T.C devletinin kurulmasıyla Kürtlerin yok etme ve soykırıma uğratma görevini onlara verilmiş ve günümüze kadar Türk devleti bu görevi layıkıyla yerine getirmek için insan dışı uygulamalara baş vurmuştur. 1990’lar da faşist Türk devleti Kürdistan’ın binlerce köyünü yakmış, milyonlarca Kürdü kendi yurtlarından topraklarından metrepollere sürgün etmiş, asimile ve soykırıma uğratma kıskacına almıştır. Soykırımcı Türk devleti günümüzde de aynı politika da ısrar etmektedir. Roboski de 34 insanımızı katletmesi, Cizre bodrumlarında yaralı kardeşlerimizi canlı yakması, Kürdistan dağlarını, toprağını bombalayıp ormanlarını yakması, Kürtlerin ölülerine bile saygı göstermeyip mezarlarının bombalanması, Kürt partilerinde siyaset yapmaya çalışanları katletmesi ve 10 binlercesini zindana atması sadece yapılanlardan bazılarıdır.

Ateşin Çocukları İnisiyatifi olarak barbar Türk devletinin bu vahşetine ve soykırımına karşı çıkmış ve bunun intikamını almak için yemin etmiş insanlarız. Her alanda bu vahşete misliyle cevap vermeyi kendine amaç edinmiş onurlu Kürtleriz. Bundan dolayıdır ki Ateşin Çocukları İnisiyatifi Kürtlerin intikam iradesidir. Düşman Türk devletinden Kürtlere yapılan 100 yılık vahşetin hesabını sorma platformudur. Bu ay içerisinde de Türk metropolerinde AKP-MHP ve yandaşlarına ait fabrika, işyeri, atölye, depo, araba ve dükkan yakarak intikam alınmış ve alınmaya devam edilecektir. Tüm Kürtlere çağrımız hepiniz İnisiyatifimizin doğal üyelerisiniz bulunduğunuz alanlarda faşistlere ait ne varsa yakmalısınız ve özgürlük ateşine katkı sunmak sizin inisiyatifinizdedir. Sadece eleştirerek ve konuşarak tweet atarak hesap sorulup intikam alınmaz gün harekete geçme ve bêbext Romi den hesap sorma ve intikam alma günüdür.”

Bilanço:

Araba-otomobil: 33

Kamyon-Tır: 6

Fabrika: 15

İşyeri-Atölye: 7

Tesis: 4

Dükkan-AVM: 3

Otel: 1

Yat-Tekne: 5

Kantin: 1

Depo: 5

Çiftlik: 1

Minibüs: 3

Restorant: 1

İş makinası: 3

Konak: 1

Çekme Karavan: 1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz