Ateşin Çocukları İnisiyatifi: Jeotermal enerji santrali imha edildi

0
648

Ateşin Çocukları İnisiyatifi yaptığı yazılı bir açıklama ile 1 Mayıs günü Aydın’da gerçekleştirdiği eylem sonucunda MB Holding’e ait Jeoteermal enerji santralinin imha edildiğini belirtti.

Bugün gerçekleştirdiği eylemlerin sonuçlarını açıklayan Ateşin Çocukları İnisiyatifi Aydın’ın Efeler ilçesindeki Yılmazköy mahallesinde MB Holding adındaki özel bir firma tarafından çalışmaları yürütülen jeotermal enerji santralinin inisiyatif üyeleri tarafından imha edildiğini belirtti. İnisiyatif açıklamasının devamında “Kürdistanı talan etmenin yanında Kürt işçilerinin emeğini de boğazına kadar sömüren Türk faşist patronlarına karşı cevabımız bununla sınırlı kalmayacaktır. Onurlu Kürt işçilerinin balyoz ve çekiçleri bütün yaşam damarlarınıza darbe olarak inecektir!” dedi.

Ateşin Çocukları İnisiyatifi’nin açıklaması şu şekilde:

1 Mayıs 2020’de Aydın’ın Efeler ilçesinin Yılmazköy mahallesinde MB Holding adındaki özel bir firma tarafından çalışmaları yürütülen jeotermal enerji santrali değerli inisiyatifimizin üyeleri tarafından darmadağın edilmiştir. Santral çalışılamaz hale getirilerek çıkan buhar metrelerce yükseğe fışkırarak etraftaki binlerce dönümlük tarım arazileri ve zeytinlik bahçelerinin tamamına zarar vermiştir.

2 bin 500 metre derinlikte çalışma yürüten ve enerjinin 200 derece sıcaklığı nedeniyle müdahale etmekte zorlanan faşist firma ve onun faşist destekçi patronu Muharrem Balat büyük maddi zarara uğratılmıştır.

Kürdistanı talan etmenin yanında Kürt işçilerinin emeğini de boğazına kadar sömüren Türk faşist patronlarına karşı cevabımız bununla sınırlı kalmayacaktır. Onurlu Kürt işçilerinin balyoz ve çekiçleri bütün yaşam damarlarınıza darbe olarak inecektir!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here