Ateşin Çocukları İnisiyatifi mart ayı eylem bilançosunu açıkladı

0
879

Ateşin Çocukları İnisiyatifi mart ayı eylem bilançosunu açıklayarak, dünyanın en büyük virüsü olan Türklüğün, Kürdistan saldırısına cevaben Türkiye’nin şehirlerine taşıdıkları özgürlük ateşini gürleştirmeye devam edeceklerini. İntikam hareketi olarak önlerine çıkan her şeyi yakmak, soykırım saldırılarına cevapları olduğunu açıkladılar.

Ateşin Çocukları inisiyatifi mart ayı eylem bilançosu ve açıklaması şu şekildedir:

İntikamsız, Vatansız ve Mücadelesiz Bu Dünyadan Gitmeyeceğiz!

Dünyanın en büyük virüsü olan Türklüğün, Kürdistan saldırısına cevaben Türkiye’nin şehirlerine taşıdığımız özgürlük ateşini gürleştirmeye devam edeceğiz. İntikam hareketi olarak önümüze çıkan her şeyi yakmak, soykırım saldırılarına cevabımızdır.


Sonunda ölüm var. Ya yaşlanarak ya koronadan yada düşman saldırısında öleceğiz ama Kürdistan kadını, erkeği, genci ve yaşlısı olarak intikamsız, vatansız ve mücadelesiz bu dünyadan gitmeyeceğiz.
Sadece kendini düşünerek geçimini sağlamak için değil, cennet ülkemizi cehenneme çevirip bizi aç, işsiz bırakan, özgürlüğümüzü elimizden alan, dilimizi yasaklayan, belediyelerimize kayyum atayan devletin destekleyicilerine yaşamı haram etmek namus ve şeref borcumuzdur. Cizre bodrumlarında kardeşlerimizi yakarken ‘’aşk bodrumda yaşanır’’ diyenlere aşkın nerede ve nasıl yaşandığını göstereceğiz. Eylemlerimizin meşruiyeti Kürdistan’daki uygulamalarınızdır ve Kürdistan halkı dışında hiç kimseye hesap vermeyiz.
Bu çerçevede inisiyatifimizin doğal üyesi olan Kürtler, insanlık dramının yaşandığı bu dönemde düşmanın il ve ilçelerimize kayyumuyla geliştirdiği soykırım saldırısına karşı, sonsuza kadar türlü türlü yol ve yöntemle düşmanın destekleyicilerine zarar vermek, ateşe vermek konusunda inisiyatif sahibidir. Kürdistan halkını zengin yöntemlerle intikam almaya davet ediyoruz.


Türk Ordusunda olan Kürt gençlerini; cephaneleri yatakhaneleri ateşe vererek zengin yöntemlerle ulusumuzun kemiklerini mezarından çıkartan bu devletten inkam almaya çağırıyoruz. Elbiselerini giydiğiniz ordu ülkenizi işgal etmiş, irademize kayyum atamış, roboskide katliam yapmış Şex Sait ve Seyit Rızaları idam etmiş, Efrin’i Amed’i işgal etmiştir. Bu düşmanın ordusuna katılmanın tek sebebi içten büyük intikam almak olmalıdır. Yoksa tarih ve ulusumuz sizi affetmeyecektir.

Mart Ayı Bilançosu Şöyle;

*02.03.2020 tarihinde İstanbul Kartal ilçesinde Esenkent mahallesindeki araç bakım atölyesi Newroz ateşi ile yakılmış, bir minibüs ve atölyenin bir kısmı küle dönmüştür.
*05.03.2020 tarihinde Denizli’nin Acıpayam ilçesinde park halindeki araçlardan üç tanesi yakılmıştır.
*07.03.2020’de Kocaeli’nin Körfez ilçesindeki TEM otoyolu viyadüğünde yol trafiğe kapatılarak çok sayıda aracın içine karıştığı zincirleme kazaya sebebiyet verilmiştir. Kilometrelerce araç kuyruğu oluşan ve uzun süre trafiği felç eden zincirleme kazada onlarca araç hurdaya dönerken 7 kişi de yaralanmıştır.
*06.03.2020 tarihinde Manisa Garı’nda bulunan tren vagonları ateşe verilmiştir.
*09.03.2020 tarihinde Denizli’nin Pamukkale ilçesinde bir otel ateşe verilmiştir.
*13.03.2020 tarihinde Kocaeli’nin Darıca ilçesinde faşistlerin üç aracını yakarak küle çevirmiştir.
*14.03.2020 tarihinde İstanbul-Tuzla’daki deri sanayi sitesinde bulunan kumaş fabrikasını yakıp küle çevirdik.
*15.03.2020’de İstanbul-Eskişehir D-650 anayolu üzerinde yer alan Bilecik’teki benzin istasyonu yakılmıştır. Alev alev yanan benzin istasyonu saatlerce söndürülememiştir ve büyük bir alanı kapsamına almakla birlikte istasyon içerisindeki iki katlı restoran, market ve diğer bölümler tamamen küle dönmüştür. Büyük çaptaki yangın İstanbul-Eskişehir anayolunda trafiği tıkatmış ve saatlerce süren yangın maddi açıdan düşmana büyük zarar vermiştir. Ayrıca yangında yaralanan sayısı belirsiz kişiler de hastanelik olmuştur.
*18.03.2020’de Muğla’nın Bodrum ilçesi Gümbet Mahallesi’nde, bir tur şirketine ait 3 otobüs Newroz ateşiyle yakılmıştır. Çabucak büyüyen alevler sonucunda 2 otobüs tamamen yanarak hurdaya dönmüştür.
*Aynı gün İzmir’in Dikili ilçesi İsmetpaşa Mahallesi’nde bulunan bir beyaz eşya deposu yakılmıştır.
*Yine aynı gün Antalya’nın Muratpaşa İlçesi’nde faşistlere ait lüks bir otomobil ateşe verilmiş, yakılan ateş otomobili tamamen küle çevirmiştir.
*19.03.2020’de İstanbul Bayrampaşa Terzidere Mahallesi’nde yer alan bir işyeri ateşe verilmiştir. İşyerinin tamamı kül olurken yangın büyük ölçüde maddi zarar vermiştir.
*19.03.2020’de Antalya’da polis ve asker ailelerinin kaldığı 3 katlı ev ateşe verilmiştir. Can havliyle kaçan bu şerefsizler çocuklarının Kürtlere yaptıklarını fazlasıyla hak etmişlerdir.
*19.03.2020’de Sakarya’da önceden yakılan geri dönüşüm tesisi bir kez daha yakılmış ve inşa edilen tesis ikinci kez kül olmuştur.
*20.03.2020’de İstanbul Esenyurt’ta 3 katlı bir işyeri yakılmıştır. Newroz ateşinin alevleri işyerini küle çevirmiştir.
*21.03.2020’de Denizli’nin Gümüşler Mahallesi’nde bir kuruyemiş fabrikası ateşe verilmiş, çıkan yangın zengin ve faşist baronlara büyük çapta maddi zarar vermiştir.
*26.03.2020’de Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bulunan bir kompozit fabrikası ateşe verilmiştir. Yangın sonucunda fabrikanın bir kısmı kullanılamaz hale gelirken yangından etkilenen fabrika çalışanları hastanelik olmuştur.
*25.03.2020’de İstanbul-Kağıthane’de bir araç ateşe verilmiştir. Yangın sonucunda araç enkaza dönüşmüştür.
*27 Mart 2020 Kocaelinin Gebze ilçesinde bir nalbur işyeri inisiyatifimiz tarafından ateşe verilmiştir. Yangın sonucunda işyeri tamamen kullanılamaz hale getirilmiştir.
*28.03.2020’de gece 00.00 sularında İstanbul-Sultangazi’de Topkapı Tramvay Hattı ateşe verilmiştir. Yangında tramvayın vagonları büyük zarar görmüş, ulaşım aksamış ve tramvay hattı uzun süre trafiğe tıkalı bırakılmıştır.
*30.03.2020’de gece geç saatlerde İstanbul-Ümraniye’de Yukarı Dudullu Mahallesi’ndeki bir otomobil ateşe verildi. Alev topuna dönüp kül olan otomobil hurdaya dönmüştür.
*Ayrıca 17 Mart’ta Antalya-Serik ve Manavgat, 18 Mart’ta İzmir-Menemen, 19 Mart’ta Muğla-Dalaman ve 29 Mart’ta Antalya-Manavgat dağlarında Newroz kutlama ateşi yakılmıştır.

TOPLAM BİLANÇO: 3 fabrika, 1 tren hattı, 1 tramvay hattı, 9 araç, 2 otobüs, 2 katlı restoranı ve marketiyle birlikte 1 benzin istasyonu, 1 Minibüs, 1 Atölye, 3 İşyeri, 1 Otel, 1 Beyaz Eşya Deposu, 1 geri dönüşüm tesisi. Onlarca aracın hurdaya döndüğü zincirleme trafik kazası.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz