Ateşin Çocukları inisiyatifi’nden eylemler

0
561

Ateşin Çocukları İnsiyatifi yazılı bir açıklama yaprak Bilecik, Ordu, Afyonkarahisar ve Bursa’da gerçekleştirdiği yakma olaylarına ilişkin bilgi verdi. Ateşin Çocukları “Tüm gücümüzü ve cesaretimizi bizde yarattığınız öfke selinden ve intikam ruhundan alıyoruz.” dediği açıklamada intikam ateşini gürleştirdiklerini vurguladı.

Ateşin Çocukları İnsiyatifi’nin yaptığı açıklama şöyle:

“Bizler dur durak bilmeden, her an, düşmana olan kinimiz ve öfkemizle intikam ateşini gürleştiriyoruz. Tüm yaşam alanlarınızı yaşanmaz hale getirmeye and içtik. Tüm gücümüzü ve cesaretimizi bizde yarattığınız öfke selinden ve intikam ruhundan alıyoruz. Tek bir kibrit çöpüyle dahi sizleri nasıl yakıp yaşamınızı cehenneme çevirdiğimizi görüyorsunuz. İki büyük fabrikanız artık vergileriyle Kürdistan’da yürüttüğünüz savaşa destek veremeyecek duruma getirildi. Huzur dolu evleriniz çaktığımız kıvılcımla huzursuz hale getirildi. Yine evden, arabaya, işyerinden, trafolara, tekerlekleri patlatmadan, kesmeye kadar her Kürt evladı elinden ne geliyorsa ardına koymuyor.”

Ateşin Çocukları İnsiyatifi yaptığı yakma olaylarına ilişkin ise şu ayrıntıları paylaştı;

25.01.2021 tarihinde Bilecik’in Vezirhan beldesinde demir döküm fabrikası tümden yakılarak milyonlarca liralık zarar oluşmuştur.

25.01.2021 tarihinde Ordu’nun Altınordu ilçesinde 6 katlı bina 3 kez ateşe verilerek faşist türklerin huzuru kaçırtılmıştır.

24.01.2021 tarihinde Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde AKP’li şahsa ait ahşap ev küle çevrilmiştir.

24.01.2021 tarihinde Bursa’nın İnegöl ilçesinde 200 metrekare genişliğinde ahıl ateşe verilmiştir.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here