Ateşin Çocukları İnisiyatifinden eylemler

0
759

Ateşin Çocukları İnisiyatifi “Newroz Ateşi” eylemlerini açıkladı. İnisiyatifin eylem açıklamasında” Kürt halkı üzerindeki barbarlıklara son verilmedikçe, Kürtler de diğer dünya halkları gibi özgürleşmedikçe ve kadim ülkeleri Kürdistan’ın statüsü tanınmadıkça ateşin kavurucu sıcaklığını her yerde tadacaksınız” dedi.

Açıklamanın tamamı şöyle

Newroz Ateşi’nin alevleri her yerde faşist güruhları kavurmaya devam ediyor. Kürdistan halkına reva gördükleriniz olduğu gibi siz faşist, şakşakçı ve işbirlikçi beyinlere geri dönüyor. Kürt halkı üzerindeki barbarlıklara son verilmedikçe, Kürtler de diğer dünya halkları gibi özgürleşmedikçe ve kadim ülkeleri Kürdistan’ın statüsü tanınmadıkça ateşin kavurucu sıcaklığını her yerde tadacaksınız.

Biz kardeşliğinize hiçbir zaman inanmayanlarız ve bizler yüz yıldır her türlü zorbalığa, çirkefliğe ve din sömürüsüne rağmen eritemediğiniz Kürtleriz. Newroz Ateşinin alevleriyle sizi sarıp sarmalamak üzere her yerdeyiz.

Yapılan eylemler
*19 Mart 2020’de Antalya’da polis ve asker ailelerinin kaldığı 3 katlı ev ateşe verilmiş, çıkan yangın faşist güruhlara büyük maddi hasar vermiştir.

*19 Mart 2020’de Sakarya’da önceden yakılan geri dönüşüm tesisi bir kez daha yakılmış ve inşa edilen tesis ikinci kez kül olmuştur.

*20 Mart 2020’de İstanbul Esenyurt’ta 3 katlı bir iş yeri yakılmıştır. Newroz ateşinin alevleri iş yerini küle çevirmiştir.
*Denizli’nin Gümüşler Mahallesi’nde bir kuruyemiş fabrikası ateşe verilmiş, çıkan yangın zengin ve faşist baronlara büyük çapta maddi zarar vermiştir.

Ayrıca 19 Mart’ta İzmir-Menemen ve Muğla-Dalaman’da Newroz’u Kutlama Ateşi yakılmıştır.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here