Ateşin Çocukları İnisiyatifi’nden İstanbul, İzmir ve Antep’te eylem

0
526

Ateşin Çocukları İnsiyatifi, 5 ve 6 Şubat tarihlerinde  Dîlok, İzmir ve İstanbul’da yakma eylemleri gerçekleştirdiklerini duyurdu.

Ateşin Çocukları İnsiyatifi, İstanbul’un Üsküdar ilçesinde faşistlere ait bir binanın çatı katı ateşlere verilirken, İzmir’in Alaçatı ilçesinde Türklerin kafeterya ve evlerinin elektrikleri kesildiğini, Antep’te ise Faşist Türklere ait iplik fabrikasının pamuk deposunu yakıp binlerce liralık zarar uğrattıkları bildirildi.

Yakma eylemlerine ilişkin yazılı açıklama yapan Ateşin Çocukları İnsiyatifi, faşist Türklere ait ne varsa her gün bir bir yakılmaya devam edilerek tarihi intikam alınmaya devam ediliyor vurgusu yapıldı.

İnisiyatif tarafından yapılan açıklama şöyle:  “Ateşin Çocukları İnisiyatifi verdiği sözü tutmaya devam ediyor. Faşist Türklere ait ne varsa her gün bir bir yakılmaya devam edilerek tarihi intikam alınmaya devam ediliyor. Gaziantep’te iplik fabrikasının pamuk deposunda yaktığımız öfke kıvılcımı binlerce liralık maddi zarar vermiştir. Yine İzmir’de Türklere ait kafeterya ve evlerin elektrikleri kesilip mahalle karanlığa bırakılıp, huzurları kaçırtılmıştır. Eğer Kürdistan’da Kürde her şey reva görülüyorsa bizde Türklere yaptıklarına karşı her şeyi reva göreceğiz. Bu kışın en lanetli ayında inisiyatif alıp tüm faşist şehirlerde unutulmayacak intikam ateşleri yakma zamanıdır.” de

Ateşin Çocukları İnsiyatifi yakma olaylarına ilişkin şu bilgileri verdi:

05.02.2021 tarihinde Antep’te Faşist Türklere ait iplik fabrikasının pamuk deposunu yakıp binlerce liralık zarar uğrattık.

06.02.2021 tarihinde İzmir’in Alaçatı ilçesinde Türklerin kafeterya ve evlerinin elektrikleri kesilerek karanlıkta bırakılıp, huzurları kaçırtılmıştır.

05.06.2021 tarihinde İstanbul’un Üsküdar ilçesinde faşistlere ait bir binanın çatı katı ateşlere teslim edilerek bina komple boşaltılmıştır.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here