Ateşin Çocukları İnisiyatifi’nden İstanbul’da eylem

0
872

Ateşin Çocukları İnisiyatifi yaptığı yazılı açıklamada 11 Nisan günü İstanbul’un Bağcılar ilçesinde Yavuz Selim Mahallesi’nde bulunan bir fabrikanın ateşe verildiğini açıkladı.Yangında büyük miktarda maddi zararın meydana geldiğini vurguladı.

Ateşin Çocukları İnisiyatifi’nin eylem açıklaması şu şekildedir:

“11.04.2020’de İstanbul-Bağcılar’da Yavuz Selim Mahallesi’nde inşaat malzemeleri satan bir işyerini küle çevirdik. Gökyüzünü katrana çeviren dumanlar faşist çevreyi zehirlemiş ve yangın diktatör yönetimin işbirlikçilerine büyük maddi zarar vermiştir.

İnsiyatif, açıklamanın devamında Agit İpek’in cenazesinin PTT yoluyla eve gönderen Faşist Türk devletinin “barbarlığı”na dikkat çekti:

“Tarih boyunca dünyanın hiçbir yerinde görülmeyen, duyulmayan barbar ve ahlaksız bir düşmana sahip olduğumuz son günlerde dünya kamuoyu nezdinde bir kez daha ispatlanmıştır. İnsanlıktan nasibini almamış bu barbar düşman 3 yıl sonra bir anneye evladının kemiklerini postayla göndermiş ve bu şekilde Kürtlere olan bakışını, yaklaşımını ilan etmiştir. Bizler bir kez daha bu düşmandan düşmanlık dışında bir şey beklemememiz gerektiğini, kardeşlik edebiyatının bize zarar verdiğini öğrendik. Kardeşlik edebiyatı yapanlar düşmanın bu barbarlığından, bu ahlaksızlığından artık ders çıkarmalı. Yediden yetmişe inisiyatifimizin doğal üyesi olan herkes en tehlikeli virüsün bu düşman olduğunu bilerek anladıkları dilde her yerde onlara gereken cevabı vermelidir.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here