Ateşin Çocukları İnsiyatifi’nden birçok kentte yakma eylemi

0
322

Ateşin Çocukları İnsiyatifi, Türkiye’nin birçok kentinde yakma eylemi gerçekleştirdiklerini duyurdu.

Ateşin Çocukları İnsiyatifi, Türkiye kentlerinden Ankara, İzmir, Giresun, Bursa, İstanbul, Rize ve Tekirdağ’da yakma eylemleri gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Yazılı açıklama yapan Ateşin Çocukları İnsiyatifi, Kürt düşmanlarına ait İzmir’in Torbalı ilçesinde üç fabrika, Ankara Altındağ ilçesindeki kereste atölyesi, Giresun’da marketler zincirinin deposu, Bursa’da kağıt fabrikası, İstanbul Fatih’te Kereste fabrikası, Rize’de MHP’li şahsa ait ev, Tekirdağ’da Terör örgütü AKP üyelerine ait 3 ev, Denizli ve Bursa’da 2 araç Ateşin Çocukları İnisiyatifinin intikam ateşiyle küle dönmüş ve milyonlarca liralık zarara uğratılmıştır.” denildi.

Kürt halkı üzerinde terörist başı Erdoğan, çetesi ve destekçileri her türlü zulüm ve terör yöntemini uyguladığı belirtilen açıklamada, “Batman’da 60 yaşında beyaz tülbentli annelerimizi yerlerde sürükleyerek gözaltına alan teröristlerin şehirleri, aileleri ve destekleyicilerine intikam ateşiyle cevap verdik. Türk faşizmi devlet, millet el ele KÜRDİSTAN ve tüm dünyada Hitlerin Yahudi düşmanlığını aratacak düzeyde Kürt düşmanlığını hergün gösteriyor. Dilimize, kültürümüze, tarihimize, gülüşlerimize, şehitlerimize ve özgürlüğümüze düşmanlar. Terör ve zulmün bir sınırı yoksa intikam ateşinin ve öfkemizinde bir sınırı yoktur.”

Ateşin Çocukları İnsiyatifi, yapılan eylemlere ilişkin verdiği bilgiler ise şöyle:

-28.01.2021 İzmir Torbalı ilçesi çetmen sanayi sitesinde bulunan sanayi makinaları fabrikası, palet fabrikası ve ambalaj fabrikası yakılmıştır.3 fabrikada yaktığımız intikam ateşimizle cehennemi yaşattık.

-28.01.2021 Ankara Altındağ ilçesinde bulunan kereste atölyesini kutsal ateşimizle harladık.

-28.01.2021 Giresun’un Piraziz ilçesinde marketler zincirinin deposunda yaktığımız intikam ateşiyle küle çevrilmiştir.

-28.01.2021 Bursa Yıldırım ilçesinde iki katlı kağıt fabrikası bir kibrit kıvılcımıyla işlevsiz hale getirdik.

-28.01.2021 İstanbul Fatih’te bulunan faşistlere ait marangoz kereste atölyesinde intikamımızla yaktığımız ateşin dumanları şehri kapladı.

-28.01.2021 Rize’de merkeze bağlı Muradiye beldesinde MHP’li şahsa ait iki katlı ev yakılarak küle dönmüştür.

-29.01.2021 Tekirdağ’da terör örgütü AKP üyelerine ait üç ev ateşe verildi.

-27.01.2021 Denizli’de bir araç yakılarak kullanılamaz hale getirildi.

-29.01.2021 Bursa Kestel ilçesinde bir araç intikam ateşimizin gazabına uğradı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz