Ateşin Çocukları İstanbul ve Adana’da gerçekleştirdiği eylemleri açıkladı

0
773

Ateşin Çocukları İnisiyatifi Ümraniye, Tuzla ve Adana’da geçekleştirdiği eylemleri açıkladı. İnisiyatif, İstanbul Tuzla’da bir gemi, Ümraniye’de bir otobüs ve Adana’da bir fabrikayı ateşe verdi.

Ateşin Çocukları İnisiyatifi, İstanbul Tuzla’da bir gemi, Ümraniye’de bir otobüs ve Adana’da bir fabrikayı ateşe verdiğini duyurdu.

DÜŞMANA ANLADIĞI DİLDEN CEVAP VERİYORUZ

İnisiyatif, “Kürdistan’da katliam yürüten barbar düşmana anladığı dil neyse o dille cevap vermeyi sürdüreceğiz. Kürt düşmanları Afrin’de Serêkaniyê’de katliam yapılırken alkış çalıyorlar ama bir arabaları iş yerleri yandığında gözyaşlarıyla devletten yardım dileniyorlar Kürdistan da yeterince suç işlediniz bu vahşetin esas sorumlusu olarak ta hesap verme zamanın da geleceğini bilmelisiniz” dedi.


Ateşin Çocukları İnisiyatifinin Eylem Açıklaması Şöyle:

Kürt halkının katliamına alkış tutan destek veren herkesin ve her yerin hedefimiz olacağını önceden belirtmiştik.her alanda ve her yerde faşist sürüyü hedefleyen ateşin çocukları inisiyatifi İstanbul Tuzla, Ümraniye ve Adana’da savaşa destek verenlere ait olan bir gemi, bir otobüs ve pamuk fabrikasını ateşe vermiştir. Kürdistan da katliam yürüten barbar düşmana anladığı dil neyse o dille cevap vermeyi sürdüreceğiz Kürt düşmanları Afrin’de Serêkaniyê’de katliam yapılırken alkış çalıyorlar ama bir arabaları iş yerleri yandığında gözyaşlarıyla devletten yardım dileniyorlar Kürdistan da yeterince suç işlediniz bu vahşetin esas sorumlusu olarak ta hesap verme zamanın da geleceğini bilmelisiniz. Ateşin çocukları inisiyatifi bulunduğu her alanda Kürt düşmanlarından
hesap sorarak intikam almaya devam edecek.

İnisiyatifin Eylemleri ise şöyle:

İnisiyatifimiz 18 Şubat günü saat  11.30 sıralarında İstanbul Ümraniye’de bir sürücü kursuna ait otobüse yönelik ateşten eylem gerçekleştirmiştir. Cayır cayır yanan otobüs kullanılamaz hale gelmiştir.

İnisiyatifimiz 16 Şubat tarihinde İstanbul Tuzla’da bir yük gemisini ateşe vermiştir. Eylemimizin ardında alev alan gemi kullanılamaz hale gelmiştir.

Adana’nın Yüreğir Havutlu Mahallesi’deki bir pamuk fabrikası 13 Şubat günü İnisiyatifimizce ateşe verilmiştir. Yüzlerce personelin müdahale ettiği yangın 3 gün boyunca sürmüştür.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here