Ateşin Çocukları: Newroz ateşini intikam ateşine dönüştürelim

Ateşin Çocukları İnisiyatifi, Newroz bayramını kutlayarak, “Ateşin Çocukları İnisiyatifinin her doğal üyesi bir demirci Kawa olup Newroz ateşi intikam ateşine dönüştürerek kutlamalıdır” dedi.

Ateşin Çocukları İnisiyatifi, Faşist Türk devletinin Kürtlere yaşattıklarını binbir katını yaşatacaklarını ve AKP ve Erdoğan’ın 2023 yılını görmesine izin vermeyeceklerini belirtti.

Ateşin Çocukları İnisiyatifinin Newroz Mesajı şöyle:

“Newroz tarihten günümüze kadar zalimleri intikam ateşlerinde yakan onur bayramıdır. Kürtler yüzyıllardır bu bayramı isyan çığlığı atarak, özgürlüğü haykırarak kutlamaktadırlar. Ateşin kutsallığında, bugün Kürdistan’da yaşatılanlardan hesap sorma ve işgalcileri topraklarımızdan söküp atma zamanıdır.

2021 yılına girerken faşist-barbar Türk devleti Kürt halkının adına ne varsa yok etmek istemekte, her gün yeni saldırı ve talanlarla ülkemiz faşistlerin postalları altında can çekişmektedir. T.C. Zindanları direnen halkımızla doldurulup ülkemizin her yanı birer işkencehaneye çevrilerek zulüm kaleleri oluşturulmak isteniyor. Kürdistan’ın en direngen kutsallığı olan anlarımızın göz yaşları acı çeken toprağımıza damla damla dökülmektedir. Buna karşı 7’den yetmişe her alanda ve özellikle Türk metropollerinde yaşayan Kürtler intikam ateşi olup, bütün yaşam alanlarına ateş damlaları olarak dökülmelidir.

Bizler intikam yeminli Kürtler olarak kendimize ve halkımıza bir söz verdik; Faşist Türkler yaptıklarının binbir katını yaşayacaklar. Akp ve Erdoğan’ın 2023 yılını görmesine izin vermeyeceğiz. Bizlere yaşatılan acıların hesabını sorarak, Ateşin Çocukları İnisiyatifinin her doğal üyesi bir demirci Kawa olup, onur bayramımız olan Newroz’u düşmanın yaşam alanlarını yakarak kutlamalıdır.

Tüm halkımızın Newroz direniş bayramını kutluyor ve söz bitti intikam zamanı diyoruz”

En Çok Okunanlar

İlgili Makaleler