Ateşin Çocukları Şubat ayı bilançosunu açıkladı

0
437

Ateşin Çocukları İnisiyatifi, Türkiye’nin birçok şehrinde Şubat ayı içerisinde fabrika, araç, ev, market, gemi, trafo, ticaret merkezi ateşe verilerek yakıldığını bildirdi.

Ateşin Çocukları İnisiyatifi, Türkiye’nin birçok şehrinde Şubat ayı içerisinde ateşe verilerek yakılan fabrika, araç, ev, market, gemi, trafo, ticaret merkezlerinin bilançosunu açıkladı.

Ateşin Çocukları İnisiyatifi yaptığı yazılı açıklamada, Kürt halkı için yüz yıldır karanlık bir ay olan şubat ayını faşist ve kalleş T.C devletinden ve destekleyicilerinden intikam ateşleri yakarak aydınlattık. Asya’nın barbar sürüleri topraklarımızda her zaman bu karanlık ayı Kürtlere hatırlatarak saldırmaktadır. Kürdistan’a kan ve zulüm, zindanlarda, sokakta işkence olarak kusmaktadır” dedi.

‘Faşist Türk devleti Kürdistan’ı işgal etmenin bedelini en ağır şekilde ödeyecek’

Açıklama şu ifadelerle devam etti; “Batman’da zırhlı araçlarla çocukları nasıl ezmek istedikleri açıktır. Kürt çocuklarının intikam sözünden, özgürlük özleminden, vatan toprağına olan bağlılığından korkarak, ezmeye ve katletmeye devam ediyorlar. Uğur Kaymaz’ın 12 yaşında ki bedenine onlarca kurşun yağdırıp terörist vurduk diye sevinenleri iyi tanıyoruz. Ceylan Önkol’un parçalanan bedenin başında yükselen annelerin feryadını hangi onurlu Kürt unutabilir. Kürt kardeşim tekerlemesinin yerini şimdi milyonlarca insana hakaret, zorunlu göç, dağ-taş bombalayıp masum insanları katletmekle gösteriyorsunuz. Faşist Türk şehirlerinde Kürdistan’ı işgal etmenin bedelini en ağır şekilde ödeyeceksiniz. Taki Kürt düşmanlığına kilitlenmiş o çürümüş beyinleriniz Kürdistan’ın Kürt halkının olduğunu anlayana dek! “diye belirtildi.

‘Kendi halkına ihanet edenler en ağır hesabı verecek’

Ateşin Çocukları İnisiyatifi, “Şubat ayı içerisinde fabrika, araç, ev, market, gemi, trafo, ticaret merkezi ve tüm yaşam alanlarınızda intikam ateşleri yakarak unutmayan ve hesap soran bir nesil olduğumuzu hatırlattık. Bizler mazlum Kürt halkının intikam yeminin pratikleştirici gücüyüz. Kürdistan’da T.C devleti tarafından yapılanlar hesapsız kalmamaktadır ve kalmayacaktır. Kendi halkına ve ülkesine ihanet ederek işgalcilerin köleleri olanlarda en ağır hesabı vereceklerdir. Çok güvendiğiniz faşist Türk devleti en sonunda size sahip çıkmayacak ve halkımızın adalet kılıcının keskinliğinde hesap vereceksiniz. Kürdistan’ın baş eğmeyen direnen onurlu insanları; dağlarımızda yükselen zafer zılgıtları ve yükselen intikam ateşleri  Kürdün özgür yaşamına karşı olan işgalcilerin nefesini kesmiştir. Müjdeli haberin nasıl verildiğini direnenler destansı bir şekilde göstermiştir.” 

‘21.yy. Kürt halkının özgür olacağı bir yüzyıl olacak’

İnisiyatif açıklamanın sonunda, “21.yy. Kürt halkının topraklarından işgalcileri def edip özgür olacağı yüzyıl olacaktır. Bu tarihi gün, ay ve yıllarda her onurlu Kürde büyük sorumluluklar düşmektedir. Özellikle metrepollerde bulunan halkımız düşmana ait ne varsa fırsatını bulduğu her anda bir kıvılcım çakarak zarar vermeli ve savaşın yakıcılığını her Kürt düşmanına göstermelidir. Bahar ayları Kürt halkında baharın müjdesi, özgürlük ve direniş zamanlarıdır. Onurlu gençler, yurtsever anneler, özgürlüğün sembolü kadınlar, direnişçi çocuklar. Ateşin Çocukları İnisiyatifi hepinizi bahar aylarında düşmana müjdeli haberler verecek inisiyatifi alarak intikam ateşini gürleştirmeye çağırıyoruz.”

Ateşin Çocukları İnisiyatifi’nin açıkladığı Şubat ayı bilançosunun ayrıntıları şu şekilde;

Fabrika-Tesis:14

Araç:51

Ev-Bina:40

Tır-Kamyonet:9

Gemi- Tekne:2

AVM-Market:5

Trafo:3

Atölye-depo:3

Pansiyon-Otel:2

Park:1

Tunel:1

Ototamir:2

Tarihi Yapı:1

Akaryakıt İstasyonu:1

Garaj:1

Traktör:3

Motosiklet:2

 İşyeri:10

Sera:1

Panelvan Araç:1

Araç hurdalığı:1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz