Ateşin Çocukları’ndan İstanbul ve Kocaeli’de eylemler

0
755

Yazılı bir açıklama yapan Ateşin Çocuklar İnisiyatifi 25-27 Mart tarihlerinde İstanbul ve Kocaeli’de gerçekleştirdiği 3 ayrı eylemin bilgilerini paylaştı. İnisiyatif gerçekleştirdiği eylemler sonucunda 1 fabrika, 1 iş yeri ve 1 aracın kullanılamaz hale getirildiğini açıkladı. Açıklamada ” Bütün Türkiye sokakları ateş topuna dönecektir. ” denildi.

Ateşin Çocukları İnisiyatifi’nin açıklaması şu şekilde

  • 26 Mart 2020’de Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bulunan bir kompozit fabrikası ateşe verilmiştir. Yangın sonucunda fabrikanın bir kısmı kullanılamaz hale gelirken yangından etkilenen fabrika çalışanları hastanelik olmuştur.
  • 25 Mart 2020 tarihinde İstanbulun Kağıthane ilçesinde bir araç ateşe verilmiştir. Yangın sonucunda araç enkaza dönüşmüştür. 
  • 27 Mart 2020 Kocaelinin Gebze ilçesinde bir nalbur işyeri inisiyatifimiz tarafından ateşe verilmiştir. Yangın sonucunda işyeri tamamen kullanılamaz hale getirilmiştir.

Newroz ateşimizin kıvılcımları her yeri saracaktır!!! Bütün dünya Korona virüsüyle uğraşırken faşist Türkler Koronayı bile Kürtlere karşı soykırım zemini yapmaktan geri durmuyorlar. “Kürt ölsün de hangi yoldan ölüyorsa ölsün” zihniyetiyle dünyayı bile hayretler içerisinde bırakmıştır. Bu koşullarda bile kayım siyasetini terk etmiyor, Kurdistanı Koranavirüsün cenderesinde sıkıştırmak istemektedirler. Bütün Türkiye sokakları ateş topuna dönecektir.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here