Ateşin Çocukları’ndan 5 kentte yakma eylemi

Ateşin Çocukları İnisiyatifi, Türkiye’nin İstanbul, Bursa, İzmir, Bilecik, Manisa ve Çanakkale’de yakma eylemi gerçekleştirdiklerini duyurdu.

Ateşin Çocukları İnisiyatifi, İstanbul Ataşehir’de Doğa mobilya fabrikası, Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde kimyasal maddelerin bulunduğu tesis alanı, Kahramanmaraş’ta tekstil fabrikası, Çanakkale’de bir otomobil, Bilecik Pazaryeri ilçesinde bulunan un fabrikasını ateşe verdiklerini bildirdi.

Eyleme ilişkin yazılı açıklama yapan Ateşin Çocukları İnisiyatifi, “Birçok düşman şehrinde yine Kürtlerin intikam ateşi yakıldı. İstanbul, Bursa, İzmir, Bilecik, Manisa ve Çanakkale onurlu Kürtlerin hedefi oldu.” denildi.

‘Mart ayının bereketi ve çoşkusuyla intikam ateşini gürleştireceğiz’

Açıklamanın devamında, “Mart ayının bereketi ve coşkusuyla intikam ateşini her yerde gürleştireceğiz. Faşistlere, AKP-MHP ve işbirlikçilerine ait ne varsa yakıp küle çevireceğiz. Kürtlerin özgürlük simgesi olan mart ayının ateşi faşistlerin cehennem ateşi ve kabusu olacaktır. İntikam sözü ve yemini eden Kürtler inisiyatif alarak yine faşistlerin fabrikasını, araçlarını ve deposunu yakarak düşmana büyük zararlar verdi.”

Ateşin Çocukları İnisiyatifi, Yakma eylemlerine ilişkin şu bilgileri paylaştı;

02.03.2021 İstanbul Ataşehir’de Kürt düşmanlarına ait Doğa mobilya fabrikası,

02.03.2021 Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde AKP’lilere ait plastik ve kimyasal maddelerin bulunduğu tesis alanı,

02.03.2021 Kahramanmaraş’ta faşistlere ait tekstil fabrikası,

01.03.2021 Çanakkale’de MHP’li bir şahsa ait bir otomobil

01.03.2021 Bilecik Pazaryeri ilçesinde bulunan AKP’lilere ait Demirköy eski un fabrikası,

En Çok Okunanlar

İlgili Makaleler