Ateşin Çocukları’ndan 7 kentte yakma eylemi

Ateşin Çocukları İnisiyatifi, Türkiye’nin 7 kenttin de yakma eylemi gerçekleştirdiklerini duyurdu.

Ateşin Çocukları İnisiyatif, Türkiye’nin Bursa İnegöl ilçesinde AKP’lilere ait mobilya fabrikası, Denizli’de AFAD il müdürlüğüne ait yeni inşaat binası, Osmaniye merkezde faşistlere ait 3 araç, Tekirdağ Çorlu’da Dadaşlar Derneği mahalleyle birlikte elektriksiz bırakıdığı, Afyonkarahisar Eber Gölü 6 noktadan ateşe verildiği, İzmir aydın otobanında MHP’li şahsa ait araç, Amasya’da AKP’li şahsa ait iki katlı bir bina ateşe verildiğini bildirdi.

Ateşin Çocukları İnisiyatifi, eylemlere ilişkin yaptığı yazılı açıklama şöyle:

Türk devletinin temellinde, çatısında ve her bir kademesinde öldüre-öldüre bitiremediği Kürtlerin kanı vardır. Yüz yıldır tarihteki zalim Dehak’a taş çıkartırcasına Kürt gençlerinin, çocuklarının ve kadınlarının kanını içerek büyümektedir. Türk devleti sömürgecidir, Kürt düşmanıdır, destekleyicileri ahlaksız ve vicdansız mahlûkatlardır”

Ateşle oynayanlar ateşin gazabına uğrayacak

AKP-MHP terör örgütü tarihin gördüğü en vahşi ve dinsiz çete yapılanmasıdır. Bu terör örgütüyle arasına mesafe koymayanlar ve destekleyenler intikam ateşiyle köy ve şehirlerinin yutulmasını görecekleri belirtilen açıklamada, “Yedi şehirde yükselen alevler ve küle dönen fabrika, araç ve evler Ateşin Çocukları İnisiyatifi’nin teröristlere cevabıdır.  Ateşle oynayanlar ateşin gazabına uğrayacak savaşın gerçeğini yaşayarak göreceklerdir” denildi.

Açıklamanın sonunda şunlar ifade edildi; Düşman olan Türk devleti ve destekleyicilerinin mahkemesi, okulu, televizyonu, sanat ve sporda düşmandır ve hedeftir. Bulunduğunuz her alanda İnisiyatif alarak AKP-MHP’lilerin araçlarını, evlerini, fabrikalarını ateşler içinde bırakarak Newroz’u karşılayın. Bu vahşi ve katliamcı teröristlere karşı çakılacak her kıvılcım, intikam ve özgürlük ateşini büyütecektir. Ateşin Çocukları İnisiyatifi’nin öfke ve intikamla yüklü doğal üyeleri ve Yurtsever Kürt gençliği; Newroz’un isyan ve intikam ateşini gürleştirelim”

Ateşin Çocukları İnisiyatifi, yakma eylemlerine ilişkin şu ayrıntıları paylaştı;

17.03.2021 Bursa İnegöl ilçesinde AKP’lilere ait mobilya fabrikası 2 milyon zarara uğratıldı.

17.03.2021 Denizli’de AFAD il Müdürlüğüne ait yeni inşaat binası.

17.03.2021 Osmaniye merkezde faşistlere ait 3 araç.

17.03.2021 Tekirdağ Çorlu’da Dadaşlar Derneği mahalleyle birlikte elektriksiz bırakıldı.

17.03.2021 Afyonkarahisar Eber Gölü 6 noktadan ateşe verildi.

17.03.2021 İzmir aydın otobanında MHP’li şahsa ait araç.

17.03.2021 Amasya’da AKP’li şahsa ait iki katlı bir bina ateşe verildi.

En Çok Okunanlar

İlgili Makaleler