Ateşin Çocukları’ndan, İstanbul, Bilecik, Ordu ve Bursa’da eylem

0
502

Ateşin Çocukları İnsiyatifi, 29 ve 30 Ocak tarihlerinde İstanbul, Bilecik, Ordu ve Bursa’da eylem gerçekleştirdiklerini duyurdu.

Yazılı bir açıklama yapan Ateşin Çocukları İnsiyatifi, İstanbul, Bilecik, Ordu ve Bursa’da gerçekleştirdiği yakma olaylarına ilişkin bilgi verdi. Ateşin Çocukları İnsiyatifi, “Devletin cellatlarına boyun eğmeyen onurlu Batman halkının yiğit direnişine karşı vahşi köpekler gibi saldıranlara cevabımız yaşadıkları şehirlerde aile, akraba ve tüm faşistleri yakan intikam ateşi olacaktır.” dedi.

Yapılan açıklamanın devamında, “İstanbul Esenyurt’ta Kürt katillerinin savaş ekonomisine destek sunan bir plastik fabrikası Kürtlerin öfkesinin intikam ateşinde yakılmıştır. Aynı zamanda Bilecik Pazaryeri ilçesinde Kürdistan’da vahşet uygulayan katil askerlerin dernek başkanı olan faşist İsmail Topal’a ait bağ evini ateş topuna çevirdik. Devletin cellatlarına boyun eğmeyen onurlu Batman halkının yiğit direnişine karşı vahşi köpekler gibi saldıranlara cevabımız yaşadıkları şehirlerde aile, akraba ve tüm faşistleri yakan intikam ateşi olacaktır. Cenazelerimizden, mezarlıklarımıza kadar hiçbir sınır tanımayan bu düşmana karşı her türlü intikam alma yol ve yöntemi mubahtır.” denildi

Ateşin Çocukları İnsiyatifi gerçekleştirdiği yakma olaylarına ilişkin şu ayrıntıları paylaştı;

  • 29.01.2021 tarihinde İstanbul’un Esenyurt ilçesinde bir plastik fabrikası ateşe verildi.
  • 29.01.2021 tarihinde Bilecik’in Pazaryeri ilçesi Bozüyük Gaziler Dernek Başkanı İsmail Topal’a ait bağ evi küle çevrildi.
  • 29.01.2021 tarihinde Ordu’nun Altınordu ilçesinde AKP’li bir şahsa ait iki katlı bir ev intikam ateşine teslim edildi.
  • 30.01.2021 tarihinde Bursa’nın Osmangazi ilçesinde eski Osmanlı mimarisinin izi olan iki katlı ahşap bina yakılarak izleri ortadan kaldırılmıştır.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here