Avaşîn’de çoşkulu Newroz kutlaması

Avaşîn’de HPG/YJA Star gerillaları, 2021 Newrozu’nu Garê zafer ruhuyla coşkuyla kutladı.

2021 Newrozu Medya Savunma Alanları’na bağlı Avaşîn eyaletinde büyük bir coşkuyla kutlandı. Newroz ateşi etrafında toplanan gerillalara hitap eden HPG komutanlarından Sîpan Rojhilat, şunları belirtti:

‘BU ATEŞİ ZAFER İDDİASIYLA YAKIYORUZ’

“2021 Newrozu’nu Garê zaferinin moral ve coşkusuyla karşılıyoruz. Garê’de Türk ordusunun gerçekleştirdiği operasyona karşı açığa çıkan direniş ve kazanılan zafer 2021 Newrozu’nun rengini ve ruhunu belirledi. Bizler Newroz ateşini bu yıl zaferi mutlaka kazanma ve Türk ordusunu yenilgiye uğratma iddiası ile yakıyoruz. Kürdistan dağlarından zindanlara ve mücadelenin yürütüldüğü bütün alanlarda halkımız ve gerilla, Önderliğin özgürlüğünü gerçekleştirme iddiası ile Newroz’u karşılıyor. Bizler de Kürdistan Özgürlük Gerillaları olarak bu yıl gerçekleştireceğimiz bütün eylemlere Newroz ruhu ve Özgür Önderlik Özgür Kürdistan iddiamızı mutlaka gerçekleştirme kararlılığı ile katılacağız.’’

Avaşîn alanında gerçekleştirilen Newroz kutlamasına katılan HPG ve YJA Star gerillaları da konuşmalarında başta Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan, zindan direnişçileri ve halkın bayramını kutladı, şehitleri andı.
Zagros gerillaları, 2021 Newrozu’nun gerilla için eylemsellik sürecinin startı olduğunu, her Newroz’un yeni bir hamle ile karşılandığını belirtti, “Bu Newroz’u da Garê destanının zafer ruhuyla başarıya ulaştıracağız” dedi.
Sabahın erken saatlerinde kutlamalara başlayan gerillalar gece saatlerine kadar halaylar çekip, zılgıt ve sloganlar atarak, özgürlük yürüyüşünü gerçekleştirerek Newroz kutlamasına devam etti.

En Çok Okunanlar

İlgili Makaleler