Bab’da 12 işgalci Türk askeri ve 10 çete öldürüldü

0
182

Bab Askeri Meclisi, işgalci Türk devleti ve çetelerine dönük gerçekleştirdiği eylemin detaylarını açıkladı.

Bab Askeri Meclisi açıklamasında şunları kaydetti:

“İşgalci Türk devletinin 19.08.2021 tarihinde Til Temir İlişkiler Bürosu’na yönelik saldırısında QSD ve YPJ Askeri Konsey Üyesi Sosin Bîrhat , Agîd Girkê Legê ve  Askeri Meclis’in iki savaşçısı şehit düştü. Aynı gün Elî Fero yolu üzerinde YPG Konseyi Komutanlık Üyesi Rênas Roj yoldaş arabasının hedef alınması sonucu şehit düşmüştü.

İşgalci Türk devleti ve çetelerinin bu süreçte bölgemize yönelik saldırılarını aralıksız sürdürdü. Saldırılar sonucunda kadın ve çocukların da içinde bulunduğu onlarca sivil yaşamını yitirdi ve yaralandı. Bu saldırılarda sivillerin evleri ve tarım alanları ciddi bir zarar gördü.

Güçlerimiz, işgalci Türk devletinin bu vahşi saldırılarına başarılı bir eylemle karşılık verdi. Bu kapsamda 07.09.2021 tarihinde Bab’a bağlı Yaşlî köyünde 60 Türk askeri ve çetelerinin kaldığı karakola eylem gerçekleştirildi. Aynı zamanda savunmaya geçtikleri karakol ve bazı noktalara misilleme eylemiyle karşılık verildi. Hedefler etkili bir şekilde vuruldu.

Eylem etkili bir patlamayla başladı. Bu eylemin sonucunda karakolun büyük bir bölümü, zırhlı araç imha edildi. Bununla birlikte mevzi, karakolun savunmasını yapan ağır silahlar etkili bir şekilde vuruldu. İşgalci Türk devleti ve çetelerine ağır bir darbe vuruldu.

Misilleme eylemlerinde tespit ettiğimiz sonuçlar şunlardır:

İşgalci Türk ordusuna bağlı 12 asker öldürüldü, 3’ü ağır 11 asker de yaralandı.

Aynı zamanda işgalci Türk devletine bağlı 10 çete öldürüldü ve 10 çete de yaralandı.

Öte yandan 3 panzer, 2 kirpi, birçok mevzi ve nokta, ağır silahlar, araç ve askeri mühimmatlar da imha edilip, yakıldı.

Güçlerimiz misilleme eyleminin ardından başaralı bir şekilde üslerine döndü. Bu eylemde bir arkadaşımız yaralandı.

Kuzey ve Doğu Suriye Bölgesini, bölge halkı ve değerlerini savunmak temel görevimizdir. Farklı güç ve ülkelere asla saldırmıyoruz. Fakat halkımıza, bölgemize ve savaşçılarımıza yönelik saldırı gerçekleştiğinde tereddüt etmeden cevap vereceğiz. Bu meşru evrensel bir haktır.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here