‘Ben Hazel Korkmaz işitme engelli olduğum için sizlerle kendi dilimde konuşacağım’

0
674

Gizli tanık ifadesiyle 59 yıl hapis cezası verilen üniversite öğrenicisi Baran Barış Korkmaz’ın işitme engelli ablası Hazel Korkmaz, paylaştığı video ile kamuoyuna “Sizler hepiniz benim sesim olabilirsiniz” çağrısında bulundu.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü son sınıf öğrencisiyken ailesini ziyarete gittiği Dersim’in Pertek ilçesindeki gözaltına alındıktan sonra bir gizli tanık ifadesi ile 59 yıl hapis cezası verilen Baran Barış Korkmaz’ın işitme engelli ablası Hazel Korkmaz, paylaştığı bir video ile kardeşinin durumuna dikkat çekti.

Korkmaz, “#infazDuzenlemesindeEsitlik” ve “#siyasitutsaklaraözgürlük” etiketleri paylaştığı video mesajında “Sizler bizlerin sesi olabilirsiniz” dedi.

İşaret dili ile anlatımlarda bulunduğu mesajında Hazel Korkmaz şunları kaydetti:

“Ben Baran Barış Korkmaz’ın ablası Hazel Korkmaz. İşitme engelli olduğum için sizlerle kendi dilimde konuşacağım. Kardeşim üniversite öğrencisiyken tutuklandı. 4 yıldır tutuklu ve şu an haksızca 59 yılla yargılanıyor. Onu duyamıyorum, onunla konuşamıyorum.

Koronadan dolayı görüş yasakları geldi ve artık göremiyorum da. Eşit infaz yasası çıkmazsa belki bir daha göremeyeceğim. Korkuyorum. Baran’ı kaybetmek istemiyorum ve infazda eşit yasa istiyorum. Sizler hepiniz benim sesim olabilirsiniz”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here