Birleşik Kürt Kadın Platformu: Gün, Kürtlerin ulusal birlik ve güçlenme günüdür, Kürtlerin oyuna geleceği gün değil

0
608

Birleşik Kürt Kadın Platformu, koronavirüs salgını sürecinde Maxmûr’a yönelik ambargo ve katliamcı saldırılara karşı bugün yazılı açıklama yaptı.

‘HALKI İŞGALCİLERE MUHTAÇ BIRAKMAYIN’

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Kürdistan halkı zorlu bir süreçten geçiyor. Aynı zamanda egemenlerin ırkçı ve cinsiyetçi saldırılarına maruz kalmakta. İşgalciler, koronavirüs salgınını Kürtlere karşı bir silah olarak kullanmakta, dayanışmayı engellemekte ve toplumun imkanlarını kısıtlayarak, kadın katliamlarını meşrulaştırmakta. Bu politikalarla Kürtler arasında düşmanlık tohumlarını ekmeye çalışıyorlar.

Biz Kürt kadınlar olarak, Kürt partileri, örgütleri, kanaat önderlerine çağrıda bulunuyoruz: Kürtler bir birini işgalcilere muhtaç bırakmamalıdır. Bu zorlu ve yakıcı süreçte iç barışı kalıcı hale getirmeliyiz. Seferberlik ruhuyla dayanışma içerisinde olunmalı. Çünkü tek bir Kürdün hayatı tehlikeye düştüğünde, anne yürekleri ve toplum parçalanmakta. Gün Kürtlerin ulusal birlik ve güçlenme günüdür. Gün Kürtlerin oyuna geleceği gün değil. Gün Kürtlerin birbirlerini işgalcilerden koruma günüdür ve Kürdistan özgürlük mücadelesini güçlendirme günüdür.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here