Çemço’da gerilla hareketli timleri 3 işgalci cezalandırdı

0
111

HPG Basın İrtibat Merkezi açıklaması şöyle:

“Güçlerimizin gerçekleştirdiği eylemler sonucunda; 3 işgalci cezalandırılmıştır.

İşgalci Türk ordusu gerilla direniş mevzilerini 1 kez yasaklı bomba ve 10 kez kimyasal silahlarla bombalamıştır. Aynı zamanda Direniş Alanları 16 kez savaş uçakları ve onlarca kez obüs, havan ve ağır silahlarla bombalamıştır.

Gerçekleştirilen eylemlerin ve yapılan saldırıların ayrıntıları şöyledir;

Bazên Zagrosê Devrimci Hamlesi çerçevesinde Zap bölgesinde;

Amediyê’nin Şêladizê nahiyesine bağlı Çemço bölgesi yakınlarındaki işgalciler hareketli timlerimizce 22 Aralık saat 13:40’ta ağır silahlarla ve saat 19:00’da ise suikast taktiğiyle vurulmuştur. Gerçekleştirilen iki eylemde 3 işgalci cezalandırılmıştır.

İşgalci TC ordusunun yasaklı bomba ve kimyasal silahlarla gerçekleştirdiği saldırılar;

22 Aralık’ta Amediyê’nin Şêladizê nahiyesine bağlı Çemço bölgesi çevresindeki gerilla direniş mevzileri 1 kez yasaklı bomba ve 10 kez de kimyasal silahlarla bombalanmıştır.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

22 Aralık’ta Metîna’nın Girê Çarçel arazisi ve Xakurkê’nin Sinînê alanı ile Amediyê ilçesinin Şêladizê nahiyesine bağlı Çemço bölgesi çevresindeki gerilla direniş mevzileri savaş uçaklarıyla 16 kez bombalanmıştır.

22 Aralık’ta Girê Hakkarî ve Girê FM Direniş Alanları ile Amediyê’nin Şêladizê nahiyesine bağlı Çemço bölgesi ve Sîda köyü çevresindeki gerilla direniş mevzileri obüs, havan ve ağır silahlarla onlarca kez bombalanmıştır.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here