Daiş 3 farklı noktaya saldırdı

0
641

Kerkük civarlarında daiş 3 ayrı noktada Irak hükümet güçlerine saldırdı. Daiş, önceki gün de Musul bölgesinde Irak askerlerine saldırmış, iki Irak askeri yaşamını yitirmişti

Kerkük’e bağlı Ebasiye beldesi, Tirkelan ve Xere Dağı civarı Meryem Beg bölgelerinde daiş Irak hükümet güçlerine saldırı düzenledi

RojNews’de yer alan habere göre, ilk saldırı dün gece saat 23.00 sularında Ebasiye beldesine bağlı Meryem Beg bölgesinde, Heşdi Şabi güçlerinin bulunduğu 16. tugayı ve Irak federal polis güçlerine düzenledi.

Aynı saatlerde IŞİD Dubiz beldesi Xere dağı civarlarında Irak polis güçlerine karşı ikinci bir saldırı gerçekleştirdi. Gecenin geç saatlerine kadar IŞİD ve Irak polis güçleri arasında çatışmanın yaşandığı öğrenildi.

Aynı gece daiş çeteleri Tirkelan bölgesinde de Irak güçlerine karşı saldırı gerçekleştirdiği öğrenildi.

Dün akşamdan bu yana daiş ve Irak hükumet güçleri arasında yaşanan çatışmalara ilişkin şimdiye kadar ölü ve yaralılar hakkında her hangi bir resmi açıklama yapılmadı.

Daiş önceki gün de Musul’un Maxmûr ilçesine bağlı Qereçox Dağı’nda Irak askerlerine saldırmış, saldırıda iki Irak askeri yaşamını yitirmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz