DAİŞ’in hücre yapılanması çökertildi

0
788

Minbic Askeri Meclisi’ne bağlı Anti Terör Birlikleri, Hol Kampı’ndaki DAİŞ’li aileleri kaçırarak Türkiye’ye götüren DAİŞ’in hücre yapılanmasını çökertti.

Minbic Askeri Meclisi Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamada, Anti Terör Birlikleri’nin kentte düzenlediği operasyonda DAİŞ’in hücre yapılanmasının çökertildiği belirtildi.

Açıklamada, “Anti Terör Birlikleri, takip ve istihbarat bilgilerinin toplanmasının ardından DAİŞ’in hücre yapılanmasını çökertti. Bu hücre yapısı, Hol Kampı’ndaki DAİŞ’li aileleri kaçırarak Türkiye’ye ve Türkiye’nin işgali altındaki bölgelere geçiriyordu” denildi. Açıklamada, hücre yapılanmasının Hol Kampı’nda kalan 6 DAİŞ’li kadın ile Derazor’da yaralanan DAİŞ çetesini Türk devletinin işgali altındaki bölgelere götürmek isterken yakalandığı belirtildi.

Açıklamada, yakalanan “Ebû Nacî” kod adlı çetenin, hücre yapılanmasının çetebaşının Türkiye’nin Fırat Kalkanı adı altında işgal ettiği bölgelerde bulunduğunu itiraf ettiği belirtilerek, “Bu hücre yapılanması, DAİŞ çeteleri ve ailelerini Türkiye ile Türk devletinin işgali altındaki bölgelere kaçırmak için Türkiye tarafından kuruldu” denildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz