Devrimci Cephe Milisleri’nden eylem

Devrimci Cephe Milisleri Halklar Önderi Abdullah Öcalan’a dönük 15 Şubat’da gerçekleştirilen Uluslararası Komploya ve 10 Şubat gecesi Garê’ye dönük başlatılan işgal saldırılarına karşı İzmir’de gerçekleştirdiği eyleme ilişkin yazılı bir açıklama ile bilgi verdi.

Devrimci Cephe Milisleri açılamaya ilişkin; “Halklar Önderi Sayın Abdullah Öcalan’a dönük, öncülüğünde Siyonist İsrail, Emperyalist ABD, Türk Gladyosu ve 34 devletin dahil olduğu 15 Şubat uluslararası komplosunun yıldönümü ve Faşist sömürgeci Türk Devletinin ‘Pençe Kartal- 2 Harekâtı’ adı altında 10 Şubat gecesi karadan ve havadan Medya Savunma Alanlarından Gare’ye yönelik başlattığı işgal saldırısına yanıtımız olur.” dedi.

Devrimci Cephe Milisleri eyleme ilişkin ise şu bilgileri paylaştı;

“Komutan Orhan YILMAZKAYA’nın, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan‘ın 15 Şubat 1999‘da komplo sonucu yakalandığı bir dönemde PKK’nin merkezi açıklamasını Radyo Umut‘da okumuş olduğu ve Kürdistan dağlarındaki Enternasyonalist ruhunu, temel şiar alaraktan DEVRİMCİ CEPHE MİLİSLERİ olarak, komployu ve saldırıları lanetlemek amaçlı AKP/MHP faşist iktidarına dönük İzmir Bayraklı da 11.02.2021 günü saat 01.30 sularında Yamanlar Elektrik Trafo merkezine (Org. Nafiz Gürman Mh, 7171. Sokak) özel teknik yöntemler ile bir saldırı gerçekleştirilmiştir.”

” ‘çöktürme planları’ ve tecrit, zindan direnişçileri ve milis güçlerimiz tarafından parçalanacaktır”

“Uluslararası Komplo ile bir halkın “güneşini” karartacaklarını, özgürlük mücadelesini karanlığa boğacağını düşünenler her gün yenilmeye devam etmektedirler. Ezilen Kürt halkı ve Türkiye emekçi sınıfları, devrimciler, yurtseverler faşizme biat etmeyerek, sömürü ve sömürgeci iktidara karşı direnişi zafere taşımaktadır. Nasıl ki Halklar Önderi Abdullah Öcalan şahsında halkları tutsak edeceklerini düşünen Uluslararası komplocuların, yaratmaya çalıştıkları karanlığı, bedenlerini ateşe vererek “güneşimizi karartamazsınız” eylemleri ile aydınlatan direnişçiler parçaladıysa, bugün de “çöktürme planları” ve Tecrit, zindan direnişçileri ve milis güçlerimiz tarafından parçalanacaktır.

İmha ettiğimiz trafo; çeteleri, faşist güçleri, tarihen hak ettikleri yere, karanlığa teslim etmiştir. Faşizmin, işgalciliğin, saray rejimin hak ettiği yerde aynı karanlıkta yok olmaktır.”

En Çok Okunanlar

İlgili Makaleler