DGH, 17 gerillanın intikamı için eylem gerçekleştirdi

0
239

Devrimci Gençlik Hareketi bağlı şehit Helbest Koçerin İntikam Birimi, TC devletinin gerçekleştirdiği savaş suçlarına karşı ve kimyasalla şehadete ulaşan 17 gerillanın intikamı için İstanbul Okmeydanı’nda faşist TC askerlerine dönük eylem gerçekleştirdi.

Açıklamada bulunan birim şunları ifade etti;

“Faşist düşman TC düşmanlığından bir milim taviz vermeden halkımıza her türlü zulmü yapıyor. Her şeyden önce Önderliğimiz’i halkımızdan koparmaya, uzaklaştırmaya çalışıyor. Karşımızda Kürt halkının ve gençliğinin kanına susamış bir düşman gerçekliği var. Halkımızın varlığının temeli olan gerillalar hergün kimyasal silahlara maruz kalıyor. Son olarak ise 17 kahraman gerillanın şehadeti açıklandı ve 2 gerillanın ise görüntüleri paylaşıldı. Türkiye metropollerinde yaşayan Kürt gençleri olarak bize yaşatılmaya çalışılan bu vahşetin hesabını soracağımızın sözünü veriyoruz. Sonuna kadar intikam duygusuyla yaşayacak ve her an faşist düşmanın ensesinde olacağız. 

Kendine onurluyum diyen, her Kürt genci bütün yaşam alanlarını düşmana dar etmeli ve aktif mücadele içerisine girmelidir. Metropolleri düşmana cehenneme çevirme zamanıdır.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here