DGH, Muğla’da AKP’lilere ait derneği ateşe verdi

0
322

DGH, “Bi Ciwanên Bûne Baz, Ber Bi Serkeftina Zagrosan” şiarıyla Muğla’nın Bodrum ilçesinde faşist AKP-MHP yandaşlarına ait iki katlı dernek binasını yakarak küle çevirdiğini duyurdu.

Devrimci Gençlik Hareketi(DGH) üyeleri, “Bi Ciwanên Bûne Baz, Ber Bi Serkeftina Zagrosan” şiarıyla Muğla’nın Bodrum ilçesi Çarşı Mahallesi’nde bulunan AKP-MHP yandaşlarına ait iki katlı dernek binasını ateşe vererek küle çevirdiklerini bildirdi.

DGH eyleme ilişkin yaptığı yazılı açıklamada şunları belirtti:

Muğla’nın Bodrum ilçesi Çarşı Mahallesi’nde faşist AKP-MHP yandaşlarına ait iki katlı dernek binasına birimlerimizce eylem düzenlenmiş ve dernek küle çevrilmiştir.” denildi.

İşgal saldırılarına karşı ilan edilen seferberlik çağrısı ile harekete geçtiklerini daha önce de ifade eden DGH üyeleri, “Bi Ciwanên Bûne Baz, Ber Bi Serkeftina Zagrosan ve” şiarıyla Türkiye ve Kürdistan’ın her yerinde faşist TC devleti ve yandaşlarının hedef alınacağını vurguladı. Apocu Kürt gençliği ve faşizim karşıtı olan tüm devrimci gençliği yapacakları eylemlerle seferberliğe katılmaya çağırdı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz