DGH, 2 AKP yöneticisinin araçlarını yaktı

0
47

DGH Şehit Mizgin Xerzan İntikam birimi yaptığı yazılı bir açıklama ile İstanbul’da iki AKP ilçe yöneticisinin araçlarını yaktığını duyurdu.

“Bêrîtan (Gülnaz Karataş) yoldaşın şehadetinin 29’uncu yılında Bêrîtanlardan Şîlan Goyîlere tüm şehitlerimizi anıyor, onlara verdiğimiz sözü yineliyoruz.” diyen DGH açıklamada devamla şunları belirtti:

“İşgalci TC devleti Kürtlerin yüz yıllık kazanımlarına gözünü dikmiş, politikalarının tamamını Kürdü yok etme üzerine dizayn etmiştir. AKP-MHP faşist rejimi Yeni Osmanlı hayalleriyle hareket ediyor, faşist rejim gerçek muktedirler olarak tam tanrısal bir güçle topluma ve herkese yukarıdan bakıyor, istedikleri her şeyi yapabiliyorlardı. Tabiri caizle “Astığım astık, kestiğim kestikti”. Ancak bu hesapları Kürdistan’da bozuldu. Hem de kendilerini en güçlü hissettikleri zamanda. Devrimci Halk Savaşı karşısında bütün planları alt üst oldu. Herkes iyi bilmelidirki bu savaş sadece gerilla savaşı değil, devrimci halk savaşıdır. Herkes bu savaşa dahil olmalı ve üzerine düşen görevi yerine getirmelidir. Tüm barbar ordu ve çeteleriyle, sınır tanımayan tezkereleriyle Kürde dair hiçbir şey bırakmak istemiyorlar.”

“Sınırı geçmeden biz onlara sınır içinde cehennemi yaşatıracağız”

“İyi bilsinlerki onlar sınırı geçmeden biz onlara sınır içinde cehennemi yaşatıracağız. Faşist devlet rejimine son darbeyi kadınlar, gençler, halkımız vuracak, direnişi özgürlükle taçlandıracaklardır. Özgürlük zamanlarını yaratabilmek için yeniden tüm kadınları, gençleri, halkımızı, halklarımızı tüm insanlığa, umut veren mücadelemize, direniş hamlelerimize, saflarımıza katılmaya çağırıyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz