DGH’dan Amed’de bombalı eylem

0
1084

Devrimci Gençlik Hareketi (DGH) Amed’de 15 Şubat komplosuna karşı zırhlı araca dönük bombalı eylem gerçekleştirdiğini bildirdi.

Eyleme ilişkin yazılı açıklama yapan Devrimci Gençlik Hareketi (DGH), “15 Şubat akşamı Amed’in Sur ilçesinde DGH birimlerimiz tarafından düşmanın konumlanan zırhlı aracına dönük el yapımı patlayıcı ve havai fişeklerle eylem düzenlenmiştir. Birimimiz sağlam bir şekilde yerlerine ulaşırken düşman gün boyunca mahalleyi abluka altına almıştır.”

“Garê’de komplo bir kez daha boşa çıkartılmıştır”

açıklamanın devamında; “15 Şubat’da Önder Apo şahsında başta Kürt gençliği olmak üzere Kürt halkına karşı bir komplo geliştirilerek Kürt halkı ve hareketimiz yok edilmek istendi. 15 Şubat uluslararası komplonun 23. yılına girerken bu Kara Günü tekrar Kürt halkına yaşatmak isteyen işgalci Türk devleti Garê’ye saldırdı. Fakat nasıl ki 15 Şubat 1999’da “Güneşimizi Karartamazsınız” eylemcileri şahsında komplo boşa çıkarılmış ise bugünde özgürlük gerillaları Garê’yi düşmana mezar ederek bir kez daha boşa çıkarmıştır.

Bizlerde Önder APO’nun ve Kürt halkının fedai gençliği olarak bir kez daha belirtiyoruz ki Önder Apo’nun fiziki özgürlüğü sağlanana kadar soluksuz bir mücadele içinde olacak bu temelde düşmana tek bir dakika nefes aldırmayacağız.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here