DGH’dan Van’da işbirlikçilere yönelik bombalı eylem

DGH Ş. Andok Zagros İntikam Birimi, Wan’ın Xaçort mahallesinde işbirlikçilere yönelik bombalı eylem düzenlediklerini bildirdi.

DGH Ş. Andok Zagros İntikam Birimi, Wan’nın Xaçort’a bağlı Ş. Fırat mahallesinde işbirlikçi bir aileye (Haci Çalçok ve ailesi)’ne bombalı eylem düzenlendiklerini duyurdu.

Eyleme ilişikin yazılı açıklama yapan DGH Ş. Andok Zagros İntikam Birimi, “DGH Ş.Andok Zagros birimlerimiz tarafından, Wan’da Xaçort’a bağlı Ş. Fırat mahallesinde işbirlikçi bir aileye (Haci Çalçok ve ailesi)’ne bombalı eylem düzenlendi. Eylemimizde evde çok büyük hasarlar oluşmuş ve olaydan sonra alanda çok sayıda ambulans ve akrep hareketliliği yaşanmıştır. Birimlerimiz güvenli bir şekilde eylem alanından uzaklaşmıştır.”

‘Bu eylem ihanetçiliğe ve işbirlikçiye verilen cevaptır’

Açıklamanın devamında ise şunlar belirtildi; “Bilindiği gibi; TC faşist devleti bütün tekniki ve kirli şavaş alet-araçlarına sahip olmasına rağmen ne Kürdistan Özgürlük Hareketi’ni ne de Kürt halkının özgürlük tutkusunu ve bu uğurda verdiği mücadeleyi durduramıyor. Bu sebeple kirli emellerini özel savaş politikaları ile işbirlikçiler üzerinden yürütmeye ve adeta “Kurmên Darê” misali Kürt halkını içten kemirmeye çalışıyor.

Fakat nasıl ki şimdiye kadar kirli amaçları, planları boşa düştüyse bu defada yanılmaya ve yenilmeye mahkumdur. Çünkü Yurtsever Kürt Gençliği içindeki “kurm”ları yaşatmamaya yemin etmiş, gerekeni yapıyor ve yapacaktır.

Bu eylem kendi halkına karşı ihanet içinde olan Haci Çalçok ve ailesi için birimlerimiz tarafından yapılan ikinci uyarıdır. Şayet bu uyarımızı dikkate almaz ve ihanet yolundan dönmezlerse bedelini ağır ödeyeceklerdir.”

Açıklamanın sonunda, “Bu eylemimizle direnişin zafere götürdüğünü gösteren zindan direnişçilerini ve eylemlerini selamlıyoruz.” denildi.

En Çok Okunanlar

İlgili Makaleler