DGH’den iki aylık eylem bilançosu

0
274

Devrimci Gençlik Hareketi İntikam Birimleri ‘İhanet ve İşgale Karşı Werin Cenga Azadiyê’ şiari ile ilan edilen eylem seferberliği çerçevesinde Mayıs ve Haziran ayında gerçekleştirdiği eylemlerin bilançosunu açıkladı. Yazılı bi açıklama ile iki aylık bilançolarını açıklayan DGH, içinden geçilen sürecin Devrimci Halk Savaşı temelinde örgütlenmenin cevap olabileceğini belirtti.

Açıklamanın tamamı şöyle;

“İçinde bulunduğumuz süreç her geçen gün Devrimci Halk Savaş’ı stratejisinin özü olan öz savunmayı gerekli ve zorunlu kılıyor, öz savunma Kurdistan halkı ve gençliği için bir hak olmaktan öte bir görev olarak önümüzde duruyor, işgalci Türk devleti demokratik siyasetin önünü faşizm ile bitirmiş durumdadır. İmralı’da Önderliğimiz üzerinde derinleştirdiği işkence ve komployu tamamına erdirme görevini her geçen gün ısrarcı pratikleriyle devam ettiriyor.

Adeta Kürt soykırımını tamamlamak için and içen bütün siyasetini bunun üzerine inşa eden ve bu amacına karşı çıkan, teşhir eden herkesi tutuklayıp zindanlarla terbiye etmek istiyor. Onurlu Kurdistan gerillalarına karşı başlattığı tasfiye saldırılarına devam etmektedir.

Bunun karşısında Önderliğini sahiplenen bir gençlik, kadın ve halk duruşu geliştirilen eylemselliklerle net bir şekilde ortaya konulmuştur. Direnişin adı olan İmralı ve Önderliğimizin Demokratik Toplum paradigması her geçen gün Kurdistan’ın ve ezilen halkların yaşamına can veriyor, aynı zamanda Apocu militan ve fedai bir ruhla savaşan onurlu Kurdistan gerillaları beceriksiz Türk ordusuna Zap’ta kök söktürüp kaçmalarına bile izin vermiyor. Zap direnişi işgalci devletin kimyasını bozmuştur. Manipülasyonlarıyla korku imparatorluğuyla bu mağlubiyetini Kurdistan’ın köylerindeki savunmasız halka saldırarak saklamak isteyen soykırımcı devlet ne yaparsa yapsın kaybetmekten yok olmaktan kurtulamayacaktır, Kurdistan’lı yiğit, namuslu, yurtsever gençler ülkemizi 90’lı yıllara çevirmek isteyen işgalci devlete karşı Kobanê Serhildanı ruhuyla karşı durmalı, her sokak, her mahalle, her cadde işgalciler için cehenneme çevrilmelidir. DGH İntikam Birimleri olarak bizlerde şehit Zîlan’ın önümüze koyduğu fedai çizgi ruhuyla eylemlerimize devam edeceğiz.

Mayıs ve Haziran ayı Eylem bilançosu:

-DGH Şehit Yusuf Fırat-Şehit Zınar Tatvan Birimimiz, 27.04.2022’de birim üyelerimiz Gaziosmanpaşa’da bulunan emekli Kürt düşmanı astsubayların ve polislerin bulunduğu Nur sitesi ve Pamuk sitesi ortasında güçlendirilmiş el yapımı patlayıcı eylemi gerçekleştirmiştir. Yapılan bu eylemin sonucunda patlamanın etkisiyle bir araç alev alıp duvarlar hasar görmüştür. Eylem sonrası telaşa kapılan düşman güçleri site çevresini 1 km’ye kadar ablukaya alarak bir süre paniğe kapılarak denetim yapmıştır.

-28.04.2022’de birim üyelerimiz Bayrampaşa Murat mahallesinde bulunan MHP’li Kürt düşmanlarına ait olan İşkent sanayi sitesini kundaklama yöntemiyle ateşe vermiştir bir çok ilçedende görülen yoğun dumandanda anlaşılacağı üzere eylem sonrası ziftle kaplı olan sanayi sitesi tamamen kullanılamaz hale gelip yüzbinlerce liralık zarara uğratılmıştır.

-DGH Şehit Devrim Zerdeşt İntikam Birimimiz 24.05.2022’de Sultanbeylide faşist bir sokak olan mimar sinan mahallesinde bulunan 4 katlı bir mobilya fabrikası birimlerimizce sabotajla ateşe verilmiştir. Panolara sıçrayan ateşle birlikte patlamalar meydana gelip fabrika küle dönüp kullanılamaz hale gelmiştir.

-27.05.2022’de sabah saatlerinde Ümraniye Ordu caddesinde bulunan bir hurdalık deposu birimlerimizce sabotajla ateşe verilmiştir. Eylemimiz sonrası depo küle dönmüş. Maddi zarara uğratılmıştır.

-DGH Şehit Zeryan Deniz Amed İntikam Birimlerimiz 01.04.2022 tarihinde sabah saatlerinde Ümraniye hekimbaşı mahallesinde bulunan faşistlere ait olan 2’nci el araçların bulunduğu bir yere sabotaj eylemi düzenlemiştir, bu eylemde onlarca araç kullanılamaz hale gelmiştir.

-07.06.2022 tarihinde saat 23:30 saatlerinde Şehit Hogir Amed İntikam Birimi üyelerimiz AKP derneklerinin ve çetelerinin yoğun olduğu,faşistlerin merkezi olan Sultangazi’nin Cebeci mahallesinde bulunan Dökümcüler sitesinde bulunan 2 katlı polisaj iş yerini sabotajla ateşe vermiştir. Alevin elektrik panolarına ve direklerine sıçramasıyla patlamalar meydana gelmiş ve iş yeri küle dönüp kullanılamaz hale gelmiştir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz