DGK-H: Gün intikam ateşiyle düşmanı yakma, düşmanın nefesini kesme günüdür

0
966

Devrimci Genç Kadın Hareketi: “Gün intikam ateşiyle düşmanı yakma, düşmanın nefesini kesme günüdür. Gün Nusaybin’in, Gever’in, Sur’un,Efrîn’in intikamını alma Arinleşme, Avestalaşma günüdür.”

devrimci genç kadın hareketi ile ilgili görsel sonucu

Bakurê Kürdistan yurtsever genç kadın örgütü DGK-H (Devrimci Genç Kadın Harekati), Bakurê Kürdistan başta olmak üzere Rojava Kürdistan’ı ve Kuzey Suriye’deki işgal saldırılarına karşı genç kadınlara çağrı da bulundu. Çağrı da genç kadınların saldırılara karşı irade ve direnişle cevap olunması gerektiği söylendi.

Açıklama şöyle: “Tarihsel düşmanımız işgalci Türk devleti yeni bir Kürt katliamına başladı. Rojava’da yaşayan Kürt halkını katlederek Kürt halkının kazanım ve zaferlerinin önünü almaya çalışıyor Kürt kadınları öncülüğünde bozguna uğrayan DAİŞ çetelerinin intikamını alma çabasında olan işgalci Türk devleti ve sözde Suriye Milli ordusu adıyla gizlemeye çalıştığı cihatçı çetelerini kuduz misali Kürt halkının üzerine salmış durumda. Başta Kürt kadınları olmak üzere iktidarına düşman gördüğü Kürt halkının kırmaya şüphesiz ilk olarak kadınlardan başlamıştır. Erdoğan ve çetelerinin ilk günden bugüne mücadele eden Kürt kadınlarına düşmanlığına şahitlik ediyoruz. Kobanê’den, Şengal’e, Şengal’den Efrîn’e, Kürt kadınlarına tecavüz eden, bedenlerini teşhir eden Kürt kadınları üzerinden oyunlar oynayan vahşi ve insanlık dışı zihniyete karşı genç kadınlar olarak intikam ateşiyle direniş saflarına akın etmeliyiz.

ASİMİLE MERKEZLERİ GENÇ KADINLARIN HEDEFİ OLMALIDIR

İşgalci Türk devletinin Osmanlı hayalleri kendiyle beraber haramcilik hayallerini de getiriyor, kadınların bedenine, fikrine, irade ve varlığına saldıran işgalci Türk devleti, Rojava Devrimi şahsında bir kez daha işgalci ve talan mantığıyla kadınlara saldırıyor. İşgal ve saldırılara karşı Kürdistanlı genç kadınlar başta olmak üzere kendini devrimci olarak tanımlayan tüm genç kadınlar, Kobanê’nin, Efrîn’in, Özyönetim direnişlerinin intikam ruhuyla direnişe kalkmalıdır. Kuzey Kürdistan’da yaşayan her genç kadın öncülük kimliğiyle alanlara çıkmalı taş taş üstünde bırakmamalıdır. Şehit Doğa Jiyan’ın hırs ve öfkesiyle, asimile merkezi ve kadınları metalaştıran, iradesini yok sayan her kurum ve kuruluş genç kadınların hedefi olmalı, direniş ateşiyle her yer yakılmalı, katlettiği her devrimci kadının hesabını sormalıyız.Türkiye metropollerin de hiç kimse rahat nefes almamalıdır. İşgalci ve kadın düşmanı çeteler kendi kanlarında boğulmalıdır. Sivil halka yönelik gelişen saldırılar öfkemizi canlı tutmalıdır. Taybet anaların, Asya Yüksellerin, Axinlerin, Zeryanların yaktığı direniş ateşi zafer taşımalı, Kobanê’den, Sur’dan, Nusaybin’den aldığımız direniş bayrağını Amed Surlarının üzerine dikebilmeliyiz, Serêkaniyê direnişi tarihe kazımalı Türk işgal çetelerinin sağ çıkarmamalıyız, Nucanların,Saraların,Delallerin, Zeryaların devrettiği mücadele ruhu ile tüm saldırı ve işgallere karşı alanlara akın edip Rojava’da Kürt kanı döken düşmanın nefesi keseceğiz. Kürdistan’da katledilen her Kürt çocuğu için dünyayı başlarına yıkacağız.

KÜRDİSTAN’DA DÖKÜLEN HER KANIN HESABI ALINMALIDIR

Hala cenazeleri bulunamayan yoldaşlarımız için, Rojava’da katledilen Kürdistan’lı çocuklar için, bedenleri teşhir edilen, çetelerin tecavüzüne maruz bırakılan ve vahşice katledilen kadınlarımız için, pazarlarda satılan Ezidi kadınlarımız için gün ayağa kalkma, başkaldırma günüdür. Gün intikam ateşiyle düşmanı yakma, düşmanın nefesini kesme günüdür. Gün Nusaybin’in, Gever’in, Sur’un,Efrîn’in intikamını alma Arinleşme, Avestalaşma günüdür. Gün Zilan gibi düşmanın beyninde patlama, Serhildan gibi teslimiyete karşı ateşle buluşma günüdür. Analarımızın gözünden dökülen her gözyaşı, kundaktaki bebeklerimizin dökülen her bir kanı intikam suyu olmalı düşmanın bedeni yakarak kora çevirmelidir.

‘KÖLELİK ZİNCİRLERİ DÜŞMANIN BOYNUNA DOLANMALI’

Kendine Kürt ve Devrimci diyen her genç kadın işgalcilerin zincirlerinden kendini koparmalı, onuruna sahip çıkabilmelidir. Öncülük rolüyle alanlara akın etmelidir. Sistemde devrimci kadınlara her yoktur. Evlerde, okullarda, üniversitelerde, işyerlerin de, mahallede sokakta genç kadınlar direnişe geçmeli kölelik ve korku zincirleriyle düşmanı boğmalıdır. Rojava ve Kuzey Suriye’de döktükleri her kan damlası için, her gün nefeslerini kesecek, tek bir dakika dahi insanca yaşamalarına izin vermeyeceğiz.

Zeryanların, Rindixanların, Viyanların,Semaların, Delallerin… mücadele ruhu ile düşmanı yenecek, Özgür Kürdistan’da Özgür Önderlikle yaşayacağız. İsyanımız Amed’den Rojava’ya, Rojava’dan Cudi’ye, Cudi’den Dersim’e akacak önüne gelen her düşmanı içinde yok edecektir!”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here