Direniş alanlarında 3 işgalci cezalandırıldı

0
118

HPG Basın İrtibat Merkezi, “Güçlerimizin gerçekleştirdiği eylemler sonucunda; 3 işgalci cezalandırılmış, 1 askeri çadır darbelenmiştir.

İşgalci Türk ordusu gerilla direniş mevzilerini 10 kez kimyasal silahlarla bombalamış, araba lastiği ve plastik malzemeler yakarak çıkan zehirli dumanları gerilla direniş mevzilerine yönlendirmiştir. Aynı zamanda Direniş Alanları’nı 4 kez savaş uçakları ve obüs, tank ve ağır silahlarla bombalamıştır” dedi.

Gerçekleştirilen eylem ve yapılan saldırıların ayrıntıları şöyle:

Bazên Zagrosê Devrimci Hamlesi çerçevesinde Zap bölgesinde;

“24 Aralık saat 09:30’da Amediyê ilçesinin Şêladizê nahiyesine bağlı Çemço bölgesi yakınlarındaki gerilla direniş mevzilerine doğru ilerleyen işgalciler sabotaj taktiğiyle vurulmuş ve 1 işgalci cezalandırılmıştır.

24 Aralık 10:40’ta Amediyê ilçesinin Şêladizê nahiyesine bağlı Çemço bölgesi yakınlarındaki işgalciler ağır silahlarla vurulmuş, 1 işgalci cezalandırılırken, 1 askeri çadır darbelenmiştir.

25 Aralık saat 00:40’ta Amediyê ilçesinin Şêladizê nahiyesine bağlı Çemço bölgesi yakınlarındaki işgalciler YJA Star hareketli timlerimizce ağır silahlarla vurulmuş ve 1 işgalci cezalandırılmıştır.

İşgalci TC ordusunun yasaklı bomba ve kimyasal silahlarla gerçekleştirdiği saldırılar;

24 Aralık’ta Amediyê ilçesinin Şêladizê nahiyesine bağlı Çemço bölgesi yakınlarındaki gerilla direniş mevzileri 10 kez kimyasal silahlarla bombalanmıştır. Aynı zamanda işgalciler araba lastiği ve plastik malzemeler yakarak çıkan zehirli dumanları gerilla direniş mevzilerine yönlendirmiştir.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

24 Aralık’ta Metîna’nın Gundê Şêlazê ve Golka arazileri ile Amediyê ilçesinin Şêladizê nahiyesine bağlı Sîda köyü yakınlarındaki gerilla direniş mevzileri 4 kez savaş uçaklarıyla bombalanmıştır.

24 Aralık’ta Girê FM Direniş Alanı ile Amediyê ilçesinin Şêladizê nahiyesine bağlı Çemço bölgesi ve Sîda köyü yakınlarındaki gerilla direniş mevzileri obüs, tank ve ağır silahlarla onlarca kez bombalanmıştır.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here