Diyarbakır’da coronavirüs vaka sayısı 150’yi geçti

0
801

Diyarbakır’da Kovid-19 şüphesiyle 150’yi aşkın yurttaşın tedavisi sürerken, şu ana kadar 6 hastanın taburcu edildiği öğrenildi.

Diyarbakır’da Koronavirüs (Kovid-19) salgını şüphesiyle tedavi gören hasta sayısı artıyor. 5 katı Kovid-19 hastaları için ayrılan ve şu ana kadar 4 katı hastalarla dolan Diyarbakır Gazi Yaşargil Hastanesi’nde tedavi gören 120 hastadan 20’sinin testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Selahattin Eyyubi Hastanesi’nde ise biri yoğun bakımda olmak üzere 7 kişinin tedavi gördüğü kaydedildi. Ergani Devlet Hastanesi’nde ise 5 hastanın Kovid-19 şüphesiyle tedavi gördüğü aktarıldı.

Dicle Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ise tedavi gören 12 hastadan 5’nin testinin pozitif olduğu, 4’nün yoğun bakım ünitesinde olduğu ve 3’ünün de Kovid-19 şüphesiyle tedavi edildiği öğrenildi. Farklı hastanelerde tedavi gören 6 kişininde taburcu edildiği aktarıldı. Test sayısının artırılmasıyla Kovid-19 hastalarının sayısının da buna paralel arttığı ifade edildi.

Hastanelerdeki sağlık çalışanlarının ise tam koruyucu ekipman yetersizliğinin hala sürdüğü, bir an önce ekipmanların tüm birimlerde çalışan emekçilere bu ekipmanların verilmesinin gerektiği altı çizildi.

Kentte, şu ana kadar Kovid-19 tanısıyla 4 kişi, salgın şüphesiyle bir kişi olmak üzere 5 kişi yaşamını yitirdi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here