Dron düşüren gerilla: Elde ettiği bir sonuç yoktur

0
40

Zap direniş alanlarında iki dronu hedefleyerek imha eden gerillalar, Türk devletinin patlayıcıları dronlara yükleyerek savaş tünellerinin girişinde patlattığını, ancak başaramadığını anlatıyor.

İşgalci Türk ordusunun 14 Nisan’da Zap alanına yönelik başlattığı işgal savaşı karşısında mevzileri ve tünellerde tarihi bir direniş sergileyen ve hareketli timlerle işgalcilere ağır darbeler vuran Kurdistan Özgürlük Gerillası, aynı zamanda gerçekleştirdiği eylemler ve sonuçlarını görüntüleyerek Türk devletinin yalanlarını ifşa etmeye devam ediyor.

Faşist ordunun Zap bölgesine bağlı Sîda Direniş Alanı’ndaki Şehîd Adil Savaş Tünellerine karşı kullandığı ve 13 Ağustos günü gerillalar tarafından düşürülen iki dronun görüntüsü, bu gerçekliği bir kez daha belgeliyor.

Şehîd Adil Savaş Tünelleri’ne yaklaşmak isteyen iki dronu hedefleyerek imha eden gerillalar, gerçekleştirdikleri eylemi ve düşmanın içinde bulunduğu durumu şöyle değerlendiriyor:

“Düşman, Şehit Adil Savaş Tünellerine yaklaşmak istediğinde, burada gerillanın direnişi ve eylemleriyle karşılaştı. Bu direniş karşısında bir kademe geriye çekilmek zorunda kaldı. Savaş uçaklarıyla alanı sürekli bombalayıp, keşif uçağı, tank, obüs ve havanlar başta olmak üzere birçok farklı tekniği kullanarak alanı bombardıman altında tutmak istedi. Saldırılar sırasında fosfor bombaları da kullanıldı. Gerilla karşısında sonuç alamayan düşman, alanı yoğun bir şekilde bombalayarak sonuç almak istiyor.

Düşman, patlayıcıları dronlara yükleyerek savaş tünellerinin girişinde patlatıyordu. Birçok kez alanda dronlar düşürüldü ve bilgileri paylaşıldı. Gerçekleştirdiğimiz eylem sonucunda işgalci Türk ordusuna ait bir dron imha edildi. Patlama esnasında drona ait parçalar dağıldı. Bu dronun 6 pervanesi var, bu da onun patlayıcı kaldırmasına yetecek bir güçte olduğunu gösteriyor.  Bir dron ise parçalarına zarar gelmeden ele geçirildi.

Her ne kadar düşman yoğun teknik, kimyasal silahlarla saldırsa da, savaş tünellerinde patlamalar da gerçekleştirse, gerillanın iradesi karşısında yenilgiye uğramıştır. Çünkü gerillanın inancı, sözü ve iradesi vardır. Operasyon hala devam ediyor, şimdiye kadar elde ettiği bir sonuç yoktur. Sadece aldıkları yenilgi vardır.”
         

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz