Ebdi: Göçmenlerin geri dönme ısrarları işgalcileri yenecek

0
294

Serêkaniyêli göçmenlerinin düzenlediği çalıştaya katılan QSD Genel Komutanı Mazlum Ebdî, “Göçmenler arasındaki birlik,  örgütlülükleri, yurtlarına geri dönme ısrarları işgalcileri yenmenin temeli olacaktır” dedi.

Hesekê’de Serêkaniyêli göçmenler tarafından, “Bir yere gitmiyoruz, yerlerimize geri döneceğiz” şiarıyla Tarfûr Salonu’nda düzenlenen çalıştaya QSD Genel Komutanı Mazlum Ebdi online katıldı. Serêkaniyê halkının topraklarını savunmak için 2012 yılında DAİŞ’e karşı verdiği direnişi selamlayan Mazlum Ebdi, bölgeyi, halkını ve devrimin kazanımlarını savunmak için canını feda eden şehitleri andı.

BÖLGEDE KALMAK İÇİN HİÇ BİR GEREKÇELERİ KALMADI’

Serêkaniyê halkının birçok zorlu süreçten geçtiğini dile getiren Mazlum Ebdi, “Nasıl ki halkımız güçleriyle birlikte çeteleri yendi ve 2012’de Türk devleti ve çetelerine karşı direndiyse, yine güçlerimizin desteğiyle kendi yurtlarına döneceklerdir” dedi. Türk devleti ve çetelerin işgal edilen bölgelerde kalmak için hiçbir gerekçelerinin olmadığını sözlerine ekleyen Mazlum Ebdi, “Çünkü bölge halkının tamamı onlara karşı. İşgal bölgenin kurtarılması Demokratik Suriye Güçlerinin çalışmalarıyla, onun askeri güçlerinin daha da güçlendirilmesiyle bağlantılıdır. Aynı zamanda bölge halkının kazanımları ve göçmenlerin direnişi ile de bağlantılıdır” diye konuştu.

 ‘İŞGALCİLERİ YENMENİN TEMELİ OLACAK’

Bölge göçmenlerinin birbirine desteğinden ve sahiplenilmesinden bahseden Mazlum Ebdi, örgütlülükleri, geri dönme ısrarları ve geri dönmenin inşa çalışmaları işgalcileri yeneceğini söyledi. Çalıştayın olumlu sonuçlarına dikkati çeken Mazlum Ebdî, “Demokratik Suriye Güçleri ve Özerk Yönetim olarak bu çalıştayı yerinde görüyoruz. Bu çalıştay göçmenlerin yurtlarına geri dönmelerinin temelini oluşturacaktır. Aynı zamanda çalıştay işgalcileri yenmenin de temeli olacaktır” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz