FESK, Adana’daki eylemi üstlendi

0
692

MLKP/FESK (Fakirlerin ve Ezilenlerin Silahlı Kuvvetleri) tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Faşist şeflik rejimi, emekçilere, ezilenlere düşmanlıkta, kendinden önceki faşistleri geride bıraktı” denilerek, şunlar kaydedildi:
“En küçük bir demokratik hak ve özgürlükten bile ödü kopuyor. Toplantı, miting, yürüyüş, gösteri, sanatsal-kültürel etkinlikler, hatta basın açıklaması bile faşist saray polisinin saldırısına, faşist şefin birer emir eri olan valilerin yasaklamalarına uğruyor.
Her onurlu işçinin, kadının, gencin, her emekçi köylünün, yoksulun, esnaf ve zanatkarın, her aydın ve sanatçının kabul edeceği gibi, faşist şeflik rejimine karşı, ezilenlerin ve fakirlerin kendini askeri araçlarla savunması her zamankinden daha zorunlu, daha acil, daha kaçınılmazdır. Dünyanın hiçbir yerinde politik askeri mücadele olmaksızın faşizme karşı başarı kazanılamamıştır. Çünkü faşizm terör ve yalan üzerine kurulu bir rejimdir.”

‘DÜŞMAN PANİKLEDİ!’

Açıklamada, FESK’in 25 Eylül’deki eylemine dikkat çekilerek, şunlar ifade edildi:
“FESK, 25 Eylül 2019 günü saat 7.20’de, Adana Yüreğir’de faşist saray rejiminin polisine karşı bombalı bir saldırı gerçekleştirdi. Faşist şeflik rejiminin, ezilenlere ve yoksullara karşı sistematik terör uyguladığı, çok sıkı bir polis denetimi yürüttüğü Adana’daki eylemimiz düşmanı panikletti.
Baran Serhat, Diyar Xerîb, Taylan Kutlar ve Hıdır Çallı şahsında özgürlük savaşında toprağa düşen yoldaşların ve devrimci yoldaşların hesabının sorulması çalışmalarının ve kayyum saldırısına karşı direnişin bir parçası olarak gerçekleştirdiğimiz eylemimiz, işçi sınıfı ve ezilenlerin faşizme cevabıdır.
Faşizme ve sömürgeciliğe karşı mücadelede, devrimin feda bölüğünün kent gerillası olarak üslendiğimiz devrimci görevleri yerine getirmeye devam edeceğiz!
İşçileri, kadınları ve gençleri FESK’e katkıda bulunmaya ve saflarına katılarak devrimi güçlendirmeye çağırıyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz