‘Gençliğin Rengi’ oluşumu gençlerin sesi olmayı hedefliyor

0
668

“Hakikate ulaşma yolunda” şiarıyla “Gençliğin Rengi” oluşumu kuruldu. Her kesimden gençlerin içinde yer alabileceği bu oluşumun, sosyal medya hesabı üzerinden tüm gençlerin sesi olma hedefiyle kurulduğu belirtildi.

Koronavirüsü (COVİD-19) salgını nedeniyle çok fazla tedbir alınırken, siyasi partiler, sivil toplum örgütleri, kurumlar, kadın örgütleri evde kalınması gerekilen bu günlerde sosyal medya paylaşımları yaparak halktan kopmamaya ve halkın sesi olmaya devam ediyor. Bir çok siyasi görüşten ve kurumdan bir araya gelen gençler de “Hakikate ulaşma yolunda” şiarı ile “Gençliğin Rengin” ismiyle bir oluşum kurdu. Sosyal medyada açtıkları hesaplarda gençlere çağrıda bulunan oluşum, her kesimden gençlerin sesi olacaklarını belirtti.

‘Birçok konuda gençlerin sesini duyacaksınız’

Oluşumun üyelerinden Sinem Çetin, oluşumun amaçlarını ve neler yapacaklarını şu şekilde aktardı: “Bu hesap özellikle içinde bulunduğumuz Covid-19 salgın sürecinde isminden de anlaşılacağı gibi gençlerin kendi rengiyle kendi sesini duyurması amacıyla kuruldu. Her gencin gündeme dair kendi düşüncesini dile getirebileceği, eleştirebileceği, öneri yapabileceği bir oluşum bu. Her alandan, düşünceden gençler bu oluşumda yer alabilir. Birçok gönüllümüz var. Tüm gençlerin sesi ve rengi olma hedefimiz var. Gündemi gençliğin gözünden geniş bir çerçeveden değerlendirmek ve tüm gençlerin görmesini sağlamak istiyoruz. Öte yandan farklı bakış açıları olan çeşitli siyasi parti, dernek, kurum ve kuruluşların temsilcileri, üyeleri ve aktivistleriyle verimli söyleşiler yapmayı da hedefliyoruz. Biz gençler olarak ‘Bizimle değişebilir’ diyoruz ve tüm gençleri, gençlik ruhunu hissetmek isteyenleri bizi takip etmeye çağırıyoruz. Kültür sanat, siyaset, toplum yaşam, sağlık, ekoloji, ekonomi gibi bir çok konuda gençlerin sesini duyacaksınız” diye konuştu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here